SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi

Amerykańska firma ON World zaprezentowała optymistyczną prognozę dla rozwoju technologii Wi-Fi w Europie

Europejskie punkty dostępowe już w roku 2009 mają przynosić ich operatorom wpływy na poziomie 1 mld USD. Do tego czasu mieszkańcy Starego Kontynentu będą mieć do swojej dyspozycji aż 174 tys. punktów dostępowych. Rozwój będzie stymulowany zarówno przez operatorów telefonii stacjonarnej, którzy dzięki Wi-Fi rozszerzą zakres swoich usług, jak i przez operatorów „komórek”, którym technologia bezprzewodowa pozwoli wreszcie zrealizować zyski z inwestycji w sieci 3G.

Europa jest dla rozwoju Wi-Fi idealnym rynkiem. Posiada gęste zaludnienie Europy, telefony komórkowe są bardzo popularne, rośnie też dostępność łącz szerokopasmowych. Kolejne atuty to scentralizowana infrastruktura telekomunikacyjna, a nawet... popularny wśród Europejczyków obyczaj przesiadywania w kawiarniach. Dlatego eksperci z ON World są przekonani, że potencjał Wi-Fi zostanie w Europie świetnie wykorzystany. Ostrożne podejście użytkowników do nowej technologii ma być przejściowe i wynika głównie z niskiej wiedzy o Wi-Fi, wysokich kosztów oraz kłopotów z roamingiem.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl