SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DT nie chce dopłacić za sieć Era, żąda odszkodowania

Deutsche Telekom nie widzi podstaw do uiszczenia dodatkowej płatności za 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era, które odkupił od Elektrimu, realizując opcję call.

Podał Elektrim w weekendowym komunikacie. DT domaga się natomiast od Elektrimu odszkodowania w wysokości 1,21 mld euro.

"Zarząd Elektrim S.A. informuje, iż w postępowaniu toczącym się przed Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym przy Austriackiej Izbie Gospodarczej w Wiedniu w sprawie z powództwa T-Mobile Deutschland GmbH przeciwko Elektrim S.A. - sygn. akt SCH-4939 (RB 24/2005) powód stoi na stanowisku, iż brak jest podstaw do jakiegokolwiek podwyższenia ceny z tytułu wykonania Opcji Kupna (tzw. Call Option) a ponadto wniósł o zasądzenie na jego rzecz odszkodowania w wysokości 1,211 mld euro" - głosi komunikat.

W końcu marca przedstawiciele Elektrimu zapowiedzieli, że liczą, iż w czerwcu zapadnie rozstrzygnięcie sądu w sprawie ewentualnej dodatkowej płatności za 48% PTC od DT.

Chodzi o zasądzenie ewentualnej dodatkowej kwoty za sporne 48% udziałów PTC, za które Elektrim zainkasował już od Deutsche Telekom 604 mln euro w ramach wykonania opcji call. Elektrim uważa, że taka dodatkowa zapłata mu się należy, ponieważ w terminowym wykonaniu wyroku z Wiednia przeszkodził mu Elektrim Telekomunikacja (ET), z którym spółka toczy spór o udziały w PTC.

Zakup 48% PTC przez DT po cenie księgowej ustalonej przez sąd na 604 mln euro to wynik wyroku trybunału arbitrażowego z Wiednia, na którego postanowienia zgodziły się Elektrim i Deutsche Telekom. Dzięki pieniądzom pozyskanym od DT Elektrim spłacił swoich obligatariuszy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DT nie chce dopłacić za sieć Era, żąda odszkodowania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl