SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duże poparcie dla poglądów Giertycha

Większość przeciw Romanowi Giertychowi, ale poparcie dla jego poglądów jest duże - wynika z sondażu PBS.

Ankietowanym zacytowano fragmenty wystąpienia Giertycha w Heildelbergu przeciw "propagandzie homoseksualnej", o homoseksualistach jako "odchyleniu od prawa naturalnego" i za zakazem aborcji.

Większość nie zgadza się z szefem LPR w tych trzech sprawach, ale znacząca część Polaków podziela jego poglądy. 40 proc. ankietowanych uważa, że narasta "propaganda homoseksualna", dla 44 proc. homoseksualiści są odchyleniem od prawa naturalnego, a 38 proc. popiera zakaz aborcji w Unii Europejskiej. Myśli Giertycha najsłabiej trafiają do ludzi z wyższym wykształceniem. 68 proc. z nich odrzuca pogląd, że w Europie narasta "propaganda homoseksualna", 79 proc. nie chce zakazu aborcji, 67 proc. nie uważa, że homoseksualiści są odchyleniem od prawa naturalnego.

Poglądy Giertycha o homoseksualistach częściej podzielają osoby z wykształceniem podstawowym, mieszkańcy wsi, a także respondenci w wieku 25-39 lat. Europejski zakaz aborcji przemawia do młodych. Popiera go aż 63 proc. ankietowanych w wieku 18-24 lat.

Sondaż przeprowadzono 2 marca, badaniem telefonicznym objęto próbę 500 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże poparcie dla poglądów Giertycha

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl