SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarz "uśmiercił" piłkarza

Czy dziennikarz zapłaci 100 tys. zł zadośćuczynienia?

Nie doszło w środę do zawarcia ugody między byłym piłkarzem Wisły Ryszardem Budką a dziennikarzem "Piłki Nożnej" Januszem Atlasem w toczącym się przed krakowskim sądem procesie o naruszenie dóbr osobistych - informuje pap.pl.

Były piłkarz Wisły domaga się od dziennikarza i wydawcy pisma opublikowania przeprosin oraz 100 tys. zł zadośćuczynienia za szkody moralne, jakie poniósł on i jego rodzina w wyniku "uśmiercenia go z powodu przepicia" na łamach pisma.

Poproszone w środę przez Sąd Okręgowy w Krakowie o rozważenie możliwości ugody strony nie doszły do porozumienia. Formalne rozpoczęcie procesu nie nastąpiło z powodu nieobecności drugiego pozwanego - wydawcy "Piłki Nożnej".

Zdaniem Ryszarda Budki, byłego piłkarza Wisły w latach 50. i 60., do naruszenia jego dóbr osobistych doszło w artykule Janusza Atlasa, opublikowanym w kwietniu zeszłego roku na łamach "Piłki Nożnej". Atlas rozważał tam zgubny wpływ picia alkoholu na zdrowie sportowców. Napisał, że Ryszard Budka miał "problem nie do przezwyciężenia z wódką" i zmarł przedwcześnie.

"Fatalny błąd popełniłem" - przyznał w środę Janusz Atlas.

W odpowiedzi na pozew domagał się jednak oddalenia roszczenia, uznając je za przejaw chęci nienależnego wzbogacenia się.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz "uśmiercił" piłkarza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl