SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Dziura w piżamie' z internetu przyczyną odkrycia plagiatu

Kandydaci na studia w Wielkiej Brytanii kopiują bez wprowadzania żadnych zmian treści z internetowych stron wprost do swoich formularzy aplikacyjnych.

W Wielkiej Brytanii komisja egzaminacyjna przyłapała kandydatów na kopiowaniu bez zmian zdań do formularza aplikacyjnego. Komisję analizującą dokumenty kandydatów zastanowiło pojawiające się w setkach aplikacji zdanie z życiorysu zawierające anegdotę o „wypalonej w piżamach dziurze” która była rezultatem pierwszych zetknięć z odtąd ulubioną chemią. Wśród kandydatów na medycynę 370 osób określiło swoje zainteresowania jako: „fascynację tym, jak działa ludzkie ciało”, a 175 osób umieściło podobną w treści anegdotę o swoim dziadku.

Badania opublikowane w ubiegłą środę przez UCAS (ang. Universities and Colleges Admissions Service) czyli instytucję zajmującą się przeprowadzaniem rekrutacji na studia dowiodły, że 5% spośród 50 tysięcy formularzy aplikacyjnych zawiera „pożyczone treści”. Jak przypuszcza UCAS, powtarzające się w wielu formularzach zdania pochodzą wprost ze stron internetowych doradzających uczniom i studentom np. w napisaniu życiorysu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Dziura w piżamie' z internetu przyczyną odkrycia plagiatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl