SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

easyJet wzywa Unię Europejską do zaniechania polityki lotniczego protekcjonizmu

Dziś prezes easyJet, Carolyn McCall podczas swojego wystąpienia w Brukseli wezwała Unię Europejską do zaniechania działań promujących protekcjonizm w europejskim lotnictwie, który polega na ochronie systemu przydziału slotów i obsługi naziemnej.

easyJet wzywa Unię Europejską do zaniechania polityki lotniczego protekcjonizmu

Podczas wygłoszonej przemowy w European Aviation Club w obecności przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i urzędników unijnych Carloyn McCall wezwała do dalszej liberalizacji europejskiego lotnictwa, rozpoczętej wraz z otwarciem europejskiej przestrzeni powietrznej w 1994 roku.

„Umowa o otwartej przestrzeni powietrznej nad Europą spowodowała rewolucję w europejskim lotnictwie. Dzięki niej, firmy takie jak easyJet otrzymały szansę rozwijania się w całej Europie, co jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony potencjalnych klientów. Mniejsze miasta i regiony w całej Europie dysponują obecnie zupełnie nowymi połączeniami lotniczymi, które pobudzają handel i turystykę, przyczyniając się do zwiększenia wzrostu gospodarczego.

„Jednak prowadzone w Europie protekcjonistyczne praktyki, wciąż uniemożliwiają lotniskom, liniom lotniczym i agentom obsługi naziemnej czerpanie korzyści z faktycznej i pełnej konkurencji. Dlatego już dziś Europa musi przeprowadzić reformę dotyczącą regulacji odnośnie przydziału slotów na lotniskach, aby umożliwić nowym podmiotom na rynku stawienie czoła dominującym przewoźnikom oraz zmienić prawo dotyczące obsługi naziemnej tak, aby zapewnić prawdziwą konkurencję w każdym porcie. Jeżeli Unia Europejska wprowadzi powyższe reformy, europejscy konsumenci otrzymają dostęp do nowych tras, usług oraz biletów w niższych cenach”.

easyJet powstała w 1995 roku w Wielkiej Brytanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: easyJet wzywa Unię Europejską do zaniechania polityki lotniczego protekcjonizmu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl