SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ekspansja Grupy WGI

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy WGI Domu Maklerskiego SA podjęło decyzję o rozwoju działalności także poza Polską.

Będzie ona prowadzona przez spółkę WGI Europe Ltd., która stwarza nowe możliwości inwestowania zarówno dla obywateli Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Zaoferowane przez spółkę usługi finansowe przewyższą potencjalną rentownością dotychczasową ofertę WGI Domu Maklerskiego.

Działalność WGI Domu Maklerskiego SA będzie kontynuować powstała w 2003 r. spółka WGI Europe Ltd. z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z warunkami umowy WGI Europe Ltd. wstąpiła w prawa i obowiązki wynikające z umów świadczenia usług, które zostały zawarte z klientami przez WGI Dom Maklerski SA. Obie spółki należą do Łukasza Kaczora i Macieja Soporka – założycieli Grupy WGI.

- Po kilku miesiącach przygotowań zdecydowaliśmy się na przeniesienie działalności WGI Domu Maklerskiego do spółki WGI Europe. Warszawskie biuro WGI Domu Maklerskiego stanie się polskim oddziałem WGI Europe. Jednocześnie centrum operacji finansowych prowadzonych przez WGI znajdzie się w Londynie, stolicy europejskich instytucji finansowych. W ten sposób zapewnimy klientom dostęp do najnowszych rozwiązań inwestycyjnych. Pozwoli nam to na bardziej efektywne realizowanie strategii inwestycyjnej oraz kierowanie procesem dalszego rozwoju Grupy WGI na świecie – informuje Łukasz Kaczor, członek zarządu WGI Europe Ltd.

WGI Europe Ltd., przejmując działalność WGI Domu Maklerskiego SA, stała się jednocześnie kluczowym udziałowcem WGI Financial Sp. z o.o. (pośrednictwo i doradztwo finansowe) oraz WGI Consulting Sp. z o.o. (usługi marketingowe i public relations).
Głównym partnerem inwestycyjnym WGI Europe Ltd., podobnie jak miało to miejsce w przypadku WGI Domu Maklerskiego SA, jest Wachovia Securities – jedna z największych na świecie instytucji finansowych, która należy do Wachovia Corporation i Prudential Insurance Corporation. Nadzór nad Wachovia Securities sprawuje Securities and Exchange Commission (amerykański odpowiednik polskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd) oraz National Association of Securities Dealers (zrzeszenie domów maklerskich w USA).
Klienci WGI Domu Maklerskiego SA mogą kontynuować dotychczasowe inwestycje na nowych, znacznie korzystniejszych warunkach. Spółka WGI Europe Ltd. zaproponuje im m.in. obligacje i euroobligacje, oferowane na mocy unijnego i brytyjskiego prawa.

- Przejrzystość brytyjskiego systemu prawnego, relatywnie niskie koszty prowadzenia biznesu oraz dojrzałe przepisy regulujące działalność inwestycyjną pozwolą nam na szybszy i tańszy rozwój w ramach unijnych struktur. Nasi obecni klienci mogą spodziewać się znacznie wyższej efektywności w zarządzaniu ich aktywami – mówi Maciej Soporek, członek zarządu WGI Europe Ltd.

Założyciele i jednocześnie akcjonariusze Grupy WGI zamierzają nadal aktywnie uczestniczyć w rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Jeszcze w tym roku WGI zamierza uruchomić fundusz inwestycyjny, który będzie zarządzany przez WGI Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (100% akcji posiada WGI Dom Maklerski SA). Natomiast spółka WGI Financial tworzy sieć placówek doradztwa finansowego. Pierwsze oddziały rozpoczęły już działalność w Sopocie i Katowicach. W planach jest utworzenie kolejnych placówek w kluczowych miastach kraju. W najbliższych tygodniach spółka, we współpracy z partnerami, zaoferuje także usługi z zakresu ochrony prawnej i podatkowej. Klienci WGI Financial będą mogli niebawem skorzystać m.in. z nowego produktu WGI Pakiet, stworzonego wspólnie ze Skandia Życie Towarzystwem Ubezpieczeń SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ekspansja Grupy WGI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl