SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elektrim kontratakuje

Elektrim odpiera zarzuty Elektrimu Telekomunikacja ws. przeniesienia udziałów w PTC.

Elektrim SA zdementował nieprawdziwe – zdaniem spółki – informacje przedstawione w poniedziałek przez kontrolowaną przez francuski koncern Vivendi spółkę Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o., jakoby Elektrim naruszył obowiązki informacyjne nie przekazując informacji do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG).

„Elektrim SA nie naruszył obowiązków informacyjnych, ponieważ wystąpił do KPWIG w trybie art. 81 Ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi o opóźnienie w przekazaniu informacji poufnej” – podał Elektrim w komunikacie opublikowanym w poniedziałek wieczorem.

ET złożyła w poniedziałek zawiadomienie do KPWiG w sprawie naruszenia obowiązków informacyjnych przez Elektrim SA. Sprawa dotyczy podjęcia próby w styczniu tego roku przez Elektrim wniesienia spornych 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (PTC) do nowego podmiotu – Mega Investment Sp. z o.o.

Prezes ET Philippe Houdouin powiedział w poniedziałek, że według informacji uzyskanych przez tę spółkę, Elektrim SA podjął próbę wyprowadzenia udziałów PTC do Mega Investments. Transakcja ta nie została ogłoszona.

Według ET, udziały w PTC zostały więc wniesione do spółki Mega, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, w zamian za nowo utworzone udziały w Mega. Jednocześnie umowa została zmieniona w taki sposób, że przewiduje automatyczne umorzenie udziałów Elektrimu w Mega, za ułamek ich wartości, w przypadku złożenia wniosku o upadłość Elektrimu. Elektrim jednocześnie ustanowił zastaw na wszystkich udziałach w Mega, na rzecz PAI Media, dawniej znanej jako Polsat Media, jak podała w poniedziałek ET.

Elektrim wyjaśnił z kolei, że Mega Investments Sp. z o.o. jest spółką zależną Elektrim SA.

„Ustanowienie zastawu na udziałach Mega Investments Sp. z o.o. na rzecz PAI Media SA umożliwiło wywiązanie się przez Elektrim SA ze zobowiązań wobec Skarbu Państwa związanych z pozyskaniem finansowania na dokończenie realizacji inwestycji Pątnów II” – podał Elektrim w komunikacie.

Elektrim przypomniał także, że wykonanie postanowienia sądowego o zajęciu akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin na rzecz Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. zostało wstrzymane.

Struktura udziałowców PTC przed zmianami w KRS w lutym tego roku wyglądała następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

ET i Elektrim toczą spór o 47,9998% w operatorze sieci Era i Heyah.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Elektrim kontratakuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl