SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elektrim Telekomunikacja traci Erę

Sąd Rejonowy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy w dniu 14 maja br. ponownie oddalił wniosek Elektrimu Telekomunikacji (ET) o dokonanie zmian z urzędu w KRS Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC).

Sąd wydał postanowienie o umorzeniu postępowania w tej sprawie.

Sprawa rozpatrywana przez Sąd Rejonowy została wszczęta z inicjatywy ET, która to spółka domagała się wpisania do rejestru sądowego jako wspólnika PTC. Sąd Rejonowy już w dniu 26 października 2006 r. stwierdził brak przesłanek do takiego wpisu, jednak w wyniku apelacji ET postanowienie Sądu Rejonowego z 26 października 2006 r. zostało uchylone przez sąd wyższej instancji, a sprawa przekazana do ponownego rozpoznania. Sąd Rejonowy, rozpoznając sprawę po raz kolejny, stwierdził, że brak jest przesłanek do dokonania zmian w rejestrze. W sytuacji, „gdy nie zostały ujawnione jednoznaczne fakty, które wymagałyby zmian wpisów, brak jest w ogóle podstaw do prowadzenia postępowania z urzędu”.

W uzasadnieniu Sąd podkreśla, że Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu dokonał już ustaleń, co do własności udziałów PTC i przesądził o własności tych udziałów. W tej sytuacji Sąd nie widzi podstaw do dokonywania samodzielnie tych ustaleń, szczególnie, iż toczy się postępowanie o uznanie wyroku Trybunału Arbitrażowego w Polsce.

Orzeczenie Sądu oznacza, że obecnie brak jest jakichkolwiek podstaw do wpisu ET do Krajowego Rejestru Sądowego jako wspólnika PTC - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Elektrim Telekomunikacja traci Erę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl