SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ericsson stawia na interaktywność w mobilnej telewizji

Ericsson promuje spersonalizowaną, interaktywną telewizję.

Ericsson działa na rzecz udostępnienia interaktywnej, spersonalizowanej telewizji na żądanie. Takiego rozwiązania oczekują konsumenci wg. badań pilotażowych firmy Ericsson.

 Na targach telewizyjnych MIPTV połączonych z konferencją MILIA w Cannes, 16 - 19 kwietnia, Ericsson przedstawia szeroki portfel usług telewizji mobilnej i telewizji IP.

Kompleksowe rozwiązania firmy Ericsson wzbogacone o portfolio firm przejętych w ostatnim okresie, składają się na nowe i innowacyjne usługi telewizji dostępnej w różnorodnych urządzeniach, bez względu na miejsce i czas. Stanowi to o bogactwie oferty udostępnione przez firmę Ericsson oraz jej klientów i partnerów dla użytkowników na całym świecie.

Ze120 przypadków wdrożenia telewizji mobilnej, ponad 100 z nich wykorzystuje sieci komórkowe. Ponad 50 z tych sieci jest zaopatrywanych przez firmę Ericsson. Telewizja mobilna oferuje szeroką gamę usług tj. wideo na żądanie, podcasting, programowanie telewizji na żywo itp.

Ericsson prowadzi w branży w zakresie dwóch nowości na skalę światową: reklamy w telewizji mobilnej - Ericsson wraz z Norweską Korporacją Nadawczą (NRK) prowadzili próby z użytkownikami w Norwegii - oraz interaktywnej telewizji mobilnej. Ericsson tworzy w ten sposób nowe źródła dochodów zarówno dla nadawców jak i operatorów, przy jednoczesnym wzbogaceniu oferty telewizyjnej dla użytkowników.Telewizja IP zmienia przyzwyczajenia konsumentów związane z użytkowaniem telewizji zapewniającej interaktywność, wielość strumieni multimedialnych i wysoką rozdzielczość. Oczekuje się, że  początkująca IPTV stanie się usługą rynku masowego w przeciągu kilku lat. Z bazy abonentów wynoszącej 6,4 miliona w roku 2006, liczba ta ma wzrosnąć ponad dwukrotnie w roku 2007 roku. Zgodnie z przewidywaniami agencji Gartner,  do 2010 roku 48 milionów domostw na całym świecie zostanie objęte usługami telewizji IP zgodnie z przewidywaniami agencji badawczej Gartner.

Na targach telewizyjnych MIPTV w Cannes Ericsson prezentuje mobilną telewizję oraz telewizję IPTV oparte na kombinacji sieci mobilnych i domowych, przy wykorzystaniu dwóch standardów technologicznych -– IP Multimedia Subsystem (IMS) z branży telekomunikacji oraz sieci domowej opartej na specyfikacji Digital Living Network Alliance (DLNA).
 
źródło: Ericsson

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ericsson stawia na interaktywność w mobilnej telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl