SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europa gotowa do wzrostu

Jak przewiduje IDC, w 2004r. rynek telekomunikacyjny Europy Zachodniej doświadczy wzrostu o 4%

“Poziom ten jest całkiem znaczący biorąc pod uwagę niepewność, która objęła sektor w ciągu kilku ostatnich lat” – powiedział Eric Owen, wiceprezes działu ds. telekomunikacji europejskiej IDC. "Rok 2003 był czasem stabilizacji, w którym operatorzy rozważali sytuację finansową i strategię na przyszłość”.

Według prognoz IDC, sytuacja w branży telekomunikacyjnej w roku 2004 będzie się przedstawiać następująco:

- operatorzy usług komunikacji głosowej mając świadomość migracji klientów w kierunku sieci bezprzewodowych, będą chcieli zniwelować straty dochodów proponując nowe pakiety usług;

- rozrastająca się infrastruktura sieci VPN i łącz szerokopasmowych przyczyni się do szerszej popularyzacji usług dźwiękowych w oparciu o sieci IP, szczególnie w segmencie rynku korporacyjnego. Z tego też powodu operatorzy będą rozwijać portfolio swoich usług, chcąc uczynić je bardziej atrakcyjnymi.

W związku z tym, że większość operatorów w ciągu kilku ostatnich lat doświadczyła trudniej sytuacji na rynku, prognozy na 2004r. są obiecujące, a branża ma szansę stworzyć sobie solidne podstawy do budowy multimedialnej przyszłości.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europa gotowa do wzrostu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl