SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: Bezrobocie w UE najwyższe w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła w kwietniu 8,3% w całej Unii Europejskiej (UE), czyli po rewizji w stosunku do marca pozostała niezmieniona.

Podał unijny urząd statystyczny Eurostat w czwartkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w lutym na poziomie 8,0% – tyle samo, co w marcu.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w marcu odnotowano w Holandii (3,8%), Danii (4,3%), Irlandii (4,3%), Luksemburgu (4,8%) i Austrii (4,9%). Najwyższe bezrobocie wciąż było w Polsce (16,5%), na Słowacji (15,5%), w Grecji (9,6% w IV kw. 2005 roku), we Francji (8,9%) i na Malcie (8,5%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 17,2%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Bezrobocie w UE najwyższe w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl