SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurowizja: TVP przeprasza

Po polskim finale Eurowizji

Organizatorzy polskiego finału Eurowizji od początku zakładali, że jeśli głosów przyjdzie bardzo wiele, przez 15 minut nie uda się ich zliczyć. Telewidzowie tego nie wiedzieli - podaje "Super Express".

Wielu głosujących w sobotnich eliminacjach do europejskiego konkursu muzycznego czuje się oszukanych postawą TVP. W takich okolicznościach Telewizja Polska postanowiła przeprosić za zamieszanie z SMA-ami. Wprawdzie telewidzowie nie dostali zwrotnych SMS-ów ze słowem "przepraszam", jednak szef projektów medialnych TVP, Jakub Szymański, zapewnia rozgoryczonych uczestników sobotniego głosowania, iż w poniedziałek, przed godziną 19.00, przeprosił ich i próbował całą sprawę wytłumaczyć przed kamerami dyrektor TVP 1, Sławomir Zieliński. "Ja w imieniu telewizji przepraszam raz jeszcze" - dodał Szymański.

Zdaniem "Super Expressu" problem jednak tkwi w tym, że regulamin zakładał, iż wyniki głosowania oparte będą na głosach, które zostały wysłane, odebrane i zliczone przez 15 minut. Nikt jednak nie uprzedził, iż głosów będzie tak dużo i nie uda się ich zliczyć w przeciągu tak krótkiego czasu. Od razu brano więc pod uwagę, że kolejność ustali się na podstawie próbki. Jak się okazało, była to próbka zaledwie 12-procentowa.

Co więcej, system przy głosowaniu był sprawny, o czym zapewnia wiceprezes firmy zliczającej głosy, Beata Chmielewska. "Od razu założono, że weźmiemy pod uwagę tylko piętnastominutową próbkę. Żeby w ciągu 15 minut zliczyć 300 tysięcy SMS-ów, należałoby zainwestować w system kilka milionów marek. Zliczenie 300 tysięcy głosów w 15 minut było absolutnie nierealne" - dodaje Chmielewska.

Pieniądze z eurowizyjnych SMS-ów, jak i innych zabaw audiotele, popłyną do ogólnego budżetu TVP. Są przeznaczane na realizację programów, także na nagrody w przyszłych konkursach audiotele. TVP dostaje tylko część zarobionych przez telefonię pieniędzy. Jaką część - to tajemnica handlowa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurowizja: TVP przeprasza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl