SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fala wyprzedaży giełdowych "maluchów"

Wtorek na warszawskiej giełdzie nie przyniósł przełomu w panujących w ostatnim czasie nastrojach. Nadal utrzymuje się znaczna przewaga podaży, która kontroluje sytuację na szerokim rynku, a WIG20 broni się przed spadkiem poniżej 2.600 pkt., uważają analitycy.

Fala wyprzedaży giełdowych

"Po poniedziałkowym słabym zamknięciu, indeks blue-chipów rozpoczął dzień na plusie, z poziomu 2.665,28 pkt jednak aktywność kupujących była niska. Już przed południem indeks zszedł poniżej kursu odniesienia. W tle fala wyprzedaży przetaczała się przez indeksy małych i średnich spółek, które pogłębiały swoje 2-letnie minima" - ocenił Krzysztof Pado, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Słabe nastroje utrzymywały się na europejskich parkietach. Inwestorów nadal niepokoi droga ropa i nasilające się napięcie polityczne między Izraelem a Iranem. "Sesja na Wall Street rozpoczęła się od niewielkich spadków, które jednak pogłębiły się po publikacji wskaźnika zaufania konsumentów Conference Board. Indeks wyniósł w czerwcu zaledwie 50,4 pkt, wobec prognoz mówiących o 57 pkt i jest na najniższym poziomie od 1992 roku. Na krajowym podwórku krótko po początku notowań w USA ożywiła się trochę strona popytowa na WIG20, której udało się ostatecznie wyprowadzić na fixingu indeks na plus" - skomentował Pado.

W środę decyzję w sprawie stóp procentowych podejmą zarówno RPP jak i amerykańska Rezerwa Federalna.

We wtorek w reakcji na źle przyjętą przez rynek strategię, swoje kolejne historyczne minima ustanawiał Lotos, którego akcje zniżkowały o prawie 6,0%. Na drugim biegunie wśród największych spółek znalazł się Getin, którego akcje na zamknięciu sesji wzrosły o 4,75%.

Indeksy małych i średnich spółek znów zanotowały spadki - sWIG80 zniżkował o 1,84% do 11.566,80 pkt, natomiast mWIG40 zanotował stratę 2,01% do poziomu 2.744,05 pkt.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 zyskał 0,12 proc. i wyniósł 2.637,24 pkt., zaś WIG spadł o 0,63 proc. do 42.006,23 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 948 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fala wyprzedaży giełdowych "maluchów"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl