SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fowey i Vectra skupiły w wezwaniu 54,46% akcji Spray płacąc 10,76 zł za akcję

W ramach wezwania, które spółki Fowey i Vectra Inwestycje ogłosiły na akcje Spray zawarto transakcje na łączną liczbę 1.757.131 akcji, co stanowi 54,46 % kapitału spółki, dającego prawo do 41,57 % głosów na Walnym Zgromadzeniu, poinformowało w komunikacie Ipopema Securities, które pośredniczyło w wezwaniu.

Jednostkowa cena akcji po jakiej zrealizowane zostało wezwanie wyniosła 10,76 zł.

Wcześniej Vectra Inwestycje zawarła umowę inwestycyjną ze Spray, na mocy której Grupa Vectra nabyła pakiet kontrolny 1.404.664 akcji firmy Spray, tj. 43,54% kapitału zakładowego, dających prawo do 56,9% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Grupa Vectra zamierza wykorzystać infrastrukturę przejętego podmiotu do budowania pozycji grupy na rynku warszawskim. Obecny zarząd spółki Spray pozostanie na stanowisku i będzie realizował cele biznesowe wskazane przez nowego właściciela.

Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się 16 lutego i potrwają do 19 marca br. a rozliczenie transakcji nastąpi do 25 marca. Pośredniczącym w wezwaniu jest Ipopema Securities.

Vectra zamierza wycofać akcje Spray z GPW.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fowey i Vectra skupiły w wezwaniu 54,46% akcji Spray płacąc 10,76 zł za akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl