SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google testuje usługę Google Spreadsheets

Usługa ta została uruchomiona w ramach Google Labs - służącego o prezentacji i testowania projektów Google na wczesnym etapie ich powstawania.

Google Spreadsheets to darmowa usługa, pozwalająca użytkownikom szybko tworzyć, przechowywać oraz współdzielić przez sieć podstawowe arkusze kalkulacyjne. Zaprojektowano ją z myślą o użytkownikach przygotowujących proste arkusze, współdzielone lub aktualizowane przez kilka osób.

Jak czytamy w komunikacie usługa zapewnia zwiększona dostępność - arkusze są bezpiecznie przechowywane w sieci, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp z dowolnego komputera. Arkusze Google Spreadsheets obsługiwane są przez przeglądarkę na lokalnym komputerze, dlatego nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania.

Współpraca w czasie rzeczywistym - arkusze Google Spreadsheets mogą być współdzielone, aktualizowane i edytowane przez kilku użytkowników równocześnie. Oszczędza to kłopotu z ręcznym łączeniem kilku arkuszy przygotowanych przez parę osób. Podczas edycji lub oglądania tego samego arkusza, użytkownicy mogą ze sobą rozmawiać. Kontrola uprawnień do oglądania lub edycji współdzielonych arkuszy odbywa się poprzez wskazanie adresów e-mail wybranych członków zespołu.

Usługa Google Spreadsheets będzie dostępna dla ograniczonej liczby użytkowników na stronach Google Labs, pod adresem labs.google.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google testuje usługę Google Spreadsheets

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl