SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GPW pozostanie w trendzie spadkowym

W poniedziałek na warszawskiej giełdzie panowały dobre nastroje w ślad za dobrym zamknięciem rynków w Azji i piątkową pozytywną sesją w Stanach Zjednoczonych. GPW znalazła się jednak w trendzie spadkowym i najbliższe dni te spadki mogą pogłębić, uważają analitycy.

"Inwestorom udzieliły się dzisiaj dobre nastroje z rynków azjatyckich, które z kolei pozytywnie zareagowały na wzrostową sesję w Stanach Zjednoczonych w piątek. To nam zapewniło dobry start. Jednak w drugiej połowie dnia napłynęły gorsze dane z amerykańskiego rynku pracy i słowo 'recesja' na nowo zawisło nad inwestorami"- powiedział Tomasz Nowak, analityk Millennium Domu Maklerskiego.

Jego zdaniem, najbliższe dni przyniosą wyhamowanie lekkiego odbicia, które trwało od półtora tygodnia i wzrost niepewności wśród inwestorów.

"Potrzebny jest większy kapitał, aby indeks znalazł się na wyższych poziomach. Podaż na tym etapie jednak zwycięży. Spodziewam się konsolidacji na poziomie 2.900 pkt" - powiedział Nowak.

Zdaniem analityka, kluczowymi informacjami w drugiej połowie miesiąca będą wyniki banków za 2007 rok, szczególnie tych, które mają duży udział w WIG20 - PKO BP, czy Pekao SA. Tym bardziej, że prezesi tych, które już opublikowały wyniki - Banku Millennium, czy BRE Banku - sugerowali, że wyniki za 2008 rok mogą być gorsze od ubiegłorocznych.

"Spodziewam się delikatnych spadków i uspokojenia na rynku. Ważne będą wyniki banków i firm eksportowych, a także informacje ze Stanów dotyczące sektora nieruchomości oraz kredytów hipotecznych. Korekta wzrostowa już się zakończyła i jesteśmy obecnie w trendzie spadkowym" - powiedział Nowak.

W poniedziałek na zamknięciu sesji WIG20 zyskał 0,86% i sięgnął 3.071,31 pkt. zaś WIG wzrósł o 0,69% do 49.429,45 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,48 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW pozostanie w trendzie spadkowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl