SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ITI poprawia wyniki

W pierwszym półroczu koncern medialny zwiększył przychody prawie o jedną trzecią - do prawie 136 mln euro.

W pierwszym półroczu grupa kanałów TVN osiągnęła ponad 100 mln euro wpływów, prawie 29 proc. więcej niż przed rokiem. Dynamicznie rozwija się też Grupa Onet (wzrost przychodów o 60 proc. - do 9,7 mln euro). Słabiej wypadła natomiast ogólnopolska sieć multipleksów Multikino. Przejęty na początku kwietnia klub sportowy Legia Warszawa przyniósł ITI 1,8 mln euro wpływów i stratę na poziomie operacyjnym.

Jan Wejchert, Prezydent Grupy ITI powiedział: "Wszystkie nasze inwestycje dobrze się rozwijają i dzięki temu kreują rosnąca wartość. Kurs notowań akcji TVN S.A. od czasu jej debiutu giełdowego z 7grudnia 2004 roku wzrósł o 46%, podczas gdy kurs akcji Grupy Onet.pl S.A. w tym samym okresie wzrósł o 57%. Grupa ITI zwiększyła swój udział w TVN do 60,97% w efekcie realizacji opcji nabycia, która posiadaliśmy wobec BRE Banku. Jest to zgodne z nasza strategia długoterminowego utrzymywania kluczowych rozwoju kluczowych aktywów, z przekonaniem o potencjale dalszego kreowania wartości, który tkwi w TVN i Onecie."

Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI powiedział: "Bardzo dobre wyniki operacyjne we wszystkich głównych obszarach naszej działalności odnotowane w pierwszej połowie 2005 roku wskazują na unikalna pozycje, która zajmujemy na polskim rynku mediów oraz pozwalają nam wykorzystywać pojawiające się możliwości rozwoju oraz rozwijać strategiczne partnerstwa, jak na przykład w przypadku OnetSkype i innych aliansów, nad którymi obecnie pracujemy.
Równocześnie w znaczącym stopniu, pod kierownictwem Bogusława Kułakowskiego, wzmocniliśmy nasze zasoby związane z obszarem badań i rozwoju, i w dalszym ciągu spodziewamy się kontynuować strategiczny i technologiczny rozwój Grupy ITI tak, aby przedstawiać coraz lepsza ofertę i wartość dodana zarówno dla naszych widzów, jak i reklamodawców."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ITI poprawia wyniki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl