SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GUS: zaskakujące dane o produkcji

Produkcja przemysłowa wzrosła w styczniu o 0,4 proc. w stosunku do grudnia 2006 roku i wzrosła o 15,6 proc. w porównaniu do stycznia 2006.

Podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana ukształtowała się na poziomie o 15,5 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 2,7 proc. większym w porównaniu z grudniem ub. roku" - czytamy w komunikacie GUS.

W grudniu wzrost produkcji przemysłowej wyniósł 5,9 proc. (po rewizji) w ujęciu rocznym.

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w styczniu o 60,8 proc. w porównaniu z styczniem 2006 roku, ale spadła o 62,1 proc. w stosunku do grudnia 2006 roku.

Z ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB wynikało, że produkcja w styczniu wzrosła od 9,6-13,3 proc. r/r, przy średniej na poziomie 11,7 proc.

Ceny produkcji przemysłowej wzrosły zgodnie z oczekiwaniami

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w styczniu 2007 roku wzrosły o 0,5 proc. w stosunku do grudnia 2006 roku i wzrosły o 2,9 proc. w ujęciu rocznym, podał GUS.

Ceny producentów w grudniu 2006 roku wzrosły (po rewizji) o 2,6 proc. w ujęciu rocznym.

Najbardziej w styczniu wzrosły ceny w górnictwie (9,0 proc. r/r), ceny wytwarzania i zaopatrywania w energię elektryczną, gaz i wodę (o 5,1 proc. r/r) oraz w przetwórstwie przemysłowym (o 2,1 proc. r/r).

Ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły o 4,6 proc. r/r.

Z ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB wynikało, że wskaźnik PPI wzrósł w styczniu o 2,6-3,0 proc., przy średniej na poziomie 2,8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GUS: zaskakujące dane o produkcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl