SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hilton zainwestuje w Łodzi

Pięciogwiazdkowy Hilton stanie w Łodzi pomiędzy ulicą Piotrkowską a alejami Mickiewicza i Kościuszki.

Zapowiada "Dziennik Łódzki".

Hotel będzie kosztować 220 mln zł. Cały obiekt ma składać się z kilku części - siedmiopiętrowego hotelu z 200 pokojami, 27- piętrowego wieżowca, w którym znajdą się biura i apartamenty, centrum konferencyjnego, pasażu handlowego i czterokondygnacyjnych podziemi. Będzie to najwyższy budynek w mieście i drugi hotel tej sieci w Polsce.

Sprzedana w piątek 5-hektarowa działka należy do najatrakcyjniejszych w mieście. Wyceniono ją na 12 mln zł. Zawiązana specjalnie dla tej inwestycji polsko-brytyjska firma Bacoli Properties, występująca w imieniu Hiltona, zapłaci za nią 18 mln 150 tys. zł. - To mój najszczęśliwszy dzień w tym roku - wykrzyknął ogłaszając wyniki przetargu prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.

- Nie może tak być, że uczestnicy łódzkich imprez, targów i festiwali uciekają na noc do Warszawy. Pięciogwiazdkowy hotel nobilituje miasto. Do przetargu mogły stanąć wyłącznie sieci hotelarskie o ogólnoświatowym zasięgu.

Wstępne zainteresowanie budową wyraziło około dziesięciu firm, w tym Holiday Inn, Intercontinental, Hilton i Sheraton. Do przetargu stanęło pięć. Prezydent zapowiedział, że przegrani zostaną zaproszeni do przetargu na kolejny, pięciogwiazdkowy hotel w Łodzi, który ma stanąć na placu Dąbrowskiego.

Maciej Król z warszawskiej siedziby Hiltona powiedział gazecie, że w niedługim czasie firma zajmie oficjalne stanowisko w sprawie łódzkiej inwestycji. The Hilton Family to największa na świecie sieć hotelarska. Ma pod różnymi markami ponad 500 hoteli w 75 krajach. Dla Łodzi najważniejsze jest to, że znajdzie się w ogólnoświatowej sieci rezerwacji sieci Hilton.

Na zbudowanie hotelu w Łodzi inwestor ma 36 miesięcy od podpisania umowy sprzedaży działki. Jeżeli przekroczy termin, zapłaci 5 mln zł kary. W Łodzi budowane są trzy hotele (dwa przy al. Piłsudskiego i jeden przy skrzyżowaniu Piotrkowskiej z Radwańską). Prace przy kolejnych dwóch (w Manufakturze i przy ul. Wólczańskiej) ruszą niebawem.

Obecnie Łódź dysponuje nieco ponad 1500 miejscami hotelowymi. Do końca dekady ich liczba może się zwiększyć o kolejny tysiąc, w tym w trzech hotelach czterogwiazdkowych. Wszystkie nowe hotele mogą korzystać z programu "de minimis", zwalniającego właścicieli obiektów z podatku od nieruchomości na tyle lat, ile gwiazdek ma hotel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hilton zainwestuje w Łodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl