SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDM SA spodziewa się przekroczenia prognozy wyników na 2005 r.

Internetowy Dom Maklerski SA po opublikowaniu wyników za III kwartał spodziewa się, że prognoza osiągnięcia 8 mln zł zysku netto i 40-50 mln zł przychodów na 2005 rok zostanie przekroczona.

Zapowiedział w piątek prezes spółki Grzegorz Leszczyński.

„Jeżeli trzeci kwartał w naszej branży jest na ogół najsłabszy, a my osiągnęliśmy tak dobre wyniki, to można oczekiwać, że uda nam się także znacznie przekroczyć nasze prognozy na ten rok” – powiedział dziennikarzom Leszczyński.

Do końca września IDM SA wypracował ponad 6,4 z 8 mln zł zysku netto prognozowanych na rok 2005.

Zarząd IDM SA nie ma jeszcze przybliżonych prognoz dotyczących 2006 roku. „Podtrzymujemy nasze wcześniejsze zapowiedzi, że chcemy rosnąć około 40% rocznie” – powiedział prezes.

Dodał, że zarząd podtrzymuje także zapowiedzi przeznaczenia około kilkudziesięciu procent z zysku za 2005 rok na dywidendę.

W najbliższych tygodniach zostanie sfinalizowana przez IDM SA transakcja przejęcia przedsiębiorstwa Palladia Capital Markets Sp z o.o.

„W chwili obecnej trwają uzgodnienia z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd dotyczące ustalenia zakresu działalności Palladii w ramach nowych regulacji rynku kapitałowego. Do tej pory działalność jej polegała na oferowaniu platformy transakcyjnej SAXO Banku oraz organizowaniu zabezpieczenia w obszarze ryzyka walutowego dla przedsiębiorstw” – powiedział wiceprezes IDM SA Rafał Abratański.

Spółka planuje wprowadzić w ramach Palladii także zarządzanie aktywami na rynku walutowym.

IDM SA miał 2,37 mln zł zysku netto w III kw. 2005 roku wobec 1,26 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk z działalności maklerskiej wyniósł 1,21 mln zł wobec 0,93 mln zł, a przychody z działalności maklerskiej wyniosły 3,73 mln zł wobec 2,74 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDM SA spodziewa się przekroczenia prognozy wyników na 2005 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl