SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IDM SA spodziewa się przekroczenia prognozy wyników na 2005 r.

Internetowy Dom Maklerski SA po opublikowaniu wyników za III kwartał spodziewa się, że prognoza osiągnięcia 8 mln zł zysku netto i 40-50 mln zł przychodów na 2005 rok zostanie przekroczona.

Zapowiedział w piątek prezes spółki Grzegorz Leszczyński.

„Jeżeli trzeci kwartał w naszej branży jest na ogół najsłabszy, a my osiągnęliśmy tak dobre wyniki, to można oczekiwać, że uda nam się także znacznie przekroczyć nasze prognozy na ten rok” – powiedział dziennikarzom Leszczyński.

Do końca września IDM SA wypracował ponad 6,4 z 8 mln zł zysku netto prognozowanych na rok 2005.

Zarząd IDM SA nie ma jeszcze przybliżonych prognoz dotyczących 2006 roku. „Podtrzymujemy nasze wcześniejsze zapowiedzi, że chcemy rosnąć około 40% rocznie” – powiedział prezes.

Dodał, że zarząd podtrzymuje także zapowiedzi przeznaczenia około kilkudziesięciu procent z zysku za 2005 rok na dywidendę.

W najbliższych tygodniach zostanie sfinalizowana przez IDM SA transakcja przejęcia przedsiębiorstwa Palladia Capital Markets Sp z o.o.

„W chwili obecnej trwają uzgodnienia z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd dotyczące ustalenia zakresu działalności Palladii w ramach nowych regulacji rynku kapitałowego. Do tej pory działalność jej polegała na oferowaniu platformy transakcyjnej SAXO Banku oraz organizowaniu zabezpieczenia w obszarze ryzyka walutowego dla przedsiębiorstw” – powiedział wiceprezes IDM SA Rafał Abratański.

Spółka planuje wprowadzić w ramach Palladii także zarządzanie aktywami na rynku walutowym.

IDM SA miał 2,37 mln zł zysku netto w III kw. 2005 roku wobec 1,26 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk z działalności maklerskiej wyniósł 1,21 mln zł wobec 0,93 mln zł, a przychody z działalności maklerskiej wyniosły 3,73 mln zł wobec 2,74 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDM SA spodziewa się przekroczenia prognozy wyników na 2005 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl