SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IE dominuje w firmach

Szósta i siódma wersja Internet Explorera (Microsoft) to cały czas najpopularniejsza przeglądarka internetowa używana w firmach.

IE dominuje w firmach

Tak wynika z raportu opublikowanego przez firmę Forrester, który jednak równocześnie pokazuje, że stały wzrost notuje przeglądarka Firefox. Kolejnych użytkowników zyskują także aplikacje firm Google i Apple - Chrome i Safari.

Raport został oparty na przeprowadzonym w drugiej połowie 2008 roku badaniu na grupie 51.913 pracowników firm.

Najczęściej wykorzystywaną przez nich przeglądarką była IE6, która między lipcem a grudniem zanotowała spadek udziału w rynku z 66,6 do 60,2 procenta. W tym samym okresie z 33,4 do 39 procent wzrósł rynkowy udział IE7. W sumie koncern z Redmond kontrolował 78 procent rynku.

Za aplikacjami Microsoftu znalazł się Firefox, którego udział w rynku zwiększył się z 16,9 do 18,2 procenta. Wyprzedził on Chrome firmy Google (wzrost z 1,6 procenta we wrześniu do 2 procent w grudniu) oraz Safari firmy Apple (1,4 procenta - bez zmian). Piąta była z kolei Opera z 0,2 procenta rynkowego udziału.

źródło: eWeek

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IE dominuje w firmach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl