SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ING TFI startuje z pierwszym na polskim rynku funduszem parasolowym

ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (ING TFI) w poniedziałek wprowadzi na rynek Fundusz ING Parasol SFIO, tzw. fundusz parasolowy, pozwalających na wybór optymalnej strategii inwestycyjnej.

ING Parasol SFIO to pierwszy w Polsce fundusz z kategorii tzw. umbrella funds.

Jak podała spółka w informacji prasowej, ING TFI oczekuje dużego zainteresowania inwestorów nowym produktem. Zdaniem Sebastiana Buczka, prezesa ING TFI, fundusze parasolowe zdominują polski rynek funduszy inwestycyjnych w perspektywie najbliższych 2-3 lat, wypierając fundusze tradycyjne.

„Korzystanie z funduszy parasolowych otwiera przed inwestorami nowe możliwości ograniczenia obciążeń podatkowych, a tym samym znaczącego zwiększenia stopy zwrotu z inwestowanych środków. Podczas zamiany (konwersji) pomiędzy subfunduszami nie jest pobierany tzw. ‘podatek Belki’, czyli podatek od dochodów kapitałowych” – powiedział Buczek.

Fundusz ING Parasol SFIO składa się z sześciu subfunduszy: Gotówkowego Plus, Obligacji Plus, Stabilnego Wzrostu Plus, Subfunduszu Zrównoważonego Plus, ING Subfunduszu Akcji Plus oraz ING Subfunduszu Selektywnego Plus.

ING Subfundusz Selektywny Plus przeznaczony jest głównie dla doświadczonych inwestorów o długim horyzoncie inwestycyjnym i nie obawiających się wysokiego ryzyka związanego z rynkiem akcji. Wyniki Subfunduszu nie będą wysoko skorelowane z WIG, co oznacza, że mogą znacząco różnić się od zmiany giełdowego indeksu, poinformowała spółka.

W obszarze zainteresowania ING Subfunduszu Selektywnego Plus znajdą się m.in.: pierwsze oferty publiczne (IPO), potencjalne cele fuzji i przejęć, spółki rodzinne oraz spółki, których kursy zniżkowały wskutek podania jednorazowo niekorzystnych informacji, nie mających wpływu na wartość przedsiębiorstwa w dłuższym okresie.

Kilka dni temu o zamiarze przekształcenia pięciu funduszy w jeden fundusz parasolowy w wydzielonymi subfunduszami poinformował Commercial Union TFI. Z wnioskiem o rejestrację funduszu parasolowego CU TFI wystąpi do sądu za około cztery miesiące.

ING TFI jest trzecim, pod względem wielkości zarządzanych aktywów towarzystwem funduszy inwestycyjnych w Polsce. Aktywa zgromadzone we wszystkich funduszach ING na koniec maja br. wynosiły 8,2 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ING TFI startuje z pierwszym na polskim rynku funduszem parasolowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl