SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Internet o prędkości 200 Mb/s w Orange (wideo)

Od czwartku w wybranych lokalizacjach na terenie Warszawy, klienci Orange Polska mogą korzystać z ultraszybkiego dostępu do internetu o prędkości 200 Mb/s, który jest oferowany w technologii światłowodowej. W ramach pilotażu trwającego do końca sierpnia będzie można skorzystać z nowej oferty bezpłatnie.

Maciej Witucki / fot. TPSA

Maciej Witucki / fot. TPSA

Klienci mieszkający w zasięgu nowej usługi, którzy zdecydują się skorzystać z niej w ramach oferty pilotażowej, otrzymają bezpłatnie zestaw usług multimedialnych, czyli internet o prędkości 200 Mb/s i pakiet kanałów platformy nc+.

Dostaną ponadto nieograniczony dostęp do filmów, seriali i programów telewizyjnych w usłudze wideo na życzenie, dostęp do usługi Telewizji Tu i Tam, jak również będą mogli wypróbować usługę multiroom.

- Nowa usługa Orange umożliwia też publikowanie w sieci własnego kontentu. Prędkość wysyłania danych do sieci wynosi 20Mb/s. Podstawową zaletą internetu w technologii światłowodowej FTTH (Fiber To The Home, czyli „światłowód do domu”) jest stała prędkość internetu, niezależna od obciążenia lokalnej sieci internetowej. Przepustowość łącza nie jest dzielona pomiędzy użytkowników z jednego budynku, jak w przypadku ofert wielu innych operatorów - podano w komunikacie prasowym Orange.

Obecnie w zasięgu światłowodowego internetu Orange znajduje się około 12,5 tysiąca gospodarstw domowych na terenie Warszawy. Do końca roku planowane jest objęcie zasięgiem ok. 20 tys. gospodarstw domowych w Warszawie. Jak podano w komunikacie "kolejnym etapem rozbudowy zasięgu będzie udostępnienie usługi w kolejnych miastach".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet o prędkości 200 Mb/s w Orange (wideo)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żart
żart! Orange, w Warszawie jest w stanie maksymalnie dostarczyć mi 3 mbps. I z kim tu rozmawiać? 10 prób przepięcia do innej centrali, bez skutku. Rozmawiać z robotami z infolinii, które nic nie są pomocne? Kiedyś była taka osoba, do trudnych spraw w TP, w Orange jej już nie.
11 10
odpowiedź
User
wojt
Więcej, masz 20Mb/s (naprawdę - testowane szło pełną parą), oferują Ci te 90Mb/s czy jakoś tak, zgadzasz się, po tygodniu telefon, że niestety nie można takiej prędkości dać i nawet 6Mb/s nie jest możliwe i nagle z działającego 20Mb/s robi ci się 3Mb/s. Banda oszustów.
12 8
odpowiedź
User
tniach
A wsadźcie go sobie w buty.
9 8
odpowiedź
User
someone
Tak przez telefon żeby sprzedać zawsze ci wcisną kit że 20mb itp itd a nawet więcej. Tylko później jak przychodzi co do czego to maksymalnie możesz mieć 6 mb bo stara instalacja. I jest to sytuacja normalna w Warszawie w każdej dzielnicy.
8 8
odpowiedź
User
OrangeFAIL
"Obecnie w zasięgu światłowodowego internetu Orange znajduje się około 12,5 tysiąca gospodarstw domowych na terenie Warszawy. Do końca roku planowane jest objęcie zasięgiem ok. 20 tys. gospodarstw domowych w Warszawie" -- czy oni sobie robią jaja? Warszawa ma oficjalnie 1,75 mln mieszkańców. Te 20 tys gospodarstw to ile będzie? 60 tys mieszkańców przy dobrych wiatrach? I ekspansja na inne miasta. Śmiechu warte.
8 8
odpowiedź