SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Islandia na czele rankingu

Islandia i Korea Południowa przewodzą w rankingu krajów, oferujących szerokopasmowy dostęp do internetu.

Tak wynika z badań, przeprowadzonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Wśród mieszkańców Islandii blisko 26,7 internautów na 100 korzysta z łącz szerokopasmowych. Druga w rankingach Korea Południowa może pochwalić się wynikiem 25,4 użytkowników. Twórcy raportu przyznają jednak, że sytuacja może szybko zmienić się na korzyść państwa azjatyckiego, ze względu na szybki rozwój nowoczesnych technologii światłowodowych.

Wśród wszystkich przebadanych krajów, Islandia, Finlandia, Norwegia, Holandia oraz Australia odnotowały w zeszłym roku wzrost o ponad 6 nowych użytkowników łącz szerokopasmowych na każdych 100 mieszkańców.

Największe zaskoczenie wywołuje dwunasta pozycja Stanów Zjednoczonych, gdzie z szybkiego dostępu do sieci korzysta blisko 49 mln internautów, czyli najwięcej na świecie. Biorąc jednak pod uwagę olbrzymią liczbę mieszkańców, kraj ten znalazł się poza pierwszą dziesiątką, która obejmuje w kolejności: Islandię, Koreę, Holandię, Danię, Szwajcarię, Finlandię, Norwegię, Kanadę, Szwecję oraz Belgię.
 
Źródło: EE Times

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Islandia na czele rankingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl