SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

iTunes - ciągle problemy z Vistą

Gdy użytkownicy najnowszego systemu operacyjnego Windows Vista stwierdzili, że oprogramowanie iTunes pozwalające na obsługę ich odtwarzaczy muzycznych rodziny iPod nie do końca poprawnie funkcjonuje z najnowszym systemem, pojawiły się nadzieje, że problem ten rozwiąże kolejna wersja aplikacji.

Okazuje się jednak, że mimo jej opublikowania, użytkownicy popularnych iPodów, podpinający je do komputerów z systemem Windows Vista, nadal muszą żyć nadzieją. Niedawno firma Apple zdecydowała się wydać nową wersję aplikacji iTunes. Uaktualnienie rozwiązało kilka kłopotów z którymi spotykali się do tej pory użytkownicy pracujący z najnowszym systemem Windows, niestety niektóre nadal czekają na naprawę.

Oprogramowanie iTunes z numerem 7.1 wspiera obsługę urządzenia Apple TV oraz oferuje nowe opcje sortowania nagrań, ale nadal nie jest w pełni kompatybilne z Vistą. Już podczas premiery systemu operacyjnego Microsoftu Apple przyznawało, że program iTunes nie jest gotowy do pracy z systemem Microsoftu. Kłopoty sprawiać mogło proste podłączanie odtwarzacza do komputera, ale i odtwarzanie w takim komputerze muzyki zakupionej w popularnym sklepie muzycznym Apple.

Jednym z ważniejszych kłopotów, które nadal czekają na rozwiązanie jest możliwość uszkodzenia odtwarzacza podczas odłączania go od komputera za pomocą opcji bezpiecznego usuwania sprzętu. Apple sugeruje by zawsze dla tej operacji wykorzystywać opcję odłączania odtwarzacza dostępną w oprogramowaniu iTunes. Inne kłopoty to brak kompatybilności z 64-bitową wersją systemu Vista oraz problemy z synchronizowaniem danych z książki adresowej Windows Address Book.

Apple, wspomina serwis CNET, nadal pracuje z Microsoftem nad usunięciem pozostałych kłopotów. Kiedy to nastąpi, o tym Apple nie poinformowało.

Źródło: CNET - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: iTunes - ciągle problemy z Vistą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl