SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak będzie wyglądał IE7?

Do internetu wyciekło kilka zdjęć pokazujących testową wersję nowego systemu operacyjnego Microsoftu - Longhorna.

Na większości z nich widać bardzo zmienionego Internet Explorera - informuje "Gazeta.pl."

Użytkownicy przeglądarki Microsoftu powinni przygotować się na radykalne zmiany, które mogą nastąpić wraz z premierą Internet Explorera oznaczonego numerem 7. Najbardziej widoczne w testowej wersji innowacje to przeorganizowanie układu menu i pasków narzędziowych.

           

Ujawnione zdjęcia przedstawiają następujący układ interfejsu: na samej górze jest pasek adresu, wzbogacony o przyciski "Wstecz" i "Dalej" oraz o znane z innych przeglądarek pole wyszukiwania. Przycisk "Odśwież" znalazł się na prawym końcu pola adresu. Przycisk "Zatrzymaj" zniknął (być może jest ukryty, wskazuje na to strzałka widoczna po prawej stronie "Dalej"). Poniżej pojawił się pasek kart, którego brak negatywnie wyróżniał IE wśród konkurencji. Ostatni od góry pasek to przeniesione z góry menu. Obok menu widać przyciski wywołujące stronę domową, zakładki, historię i drukowanie.

Najważniejszą zmianą, którą przyniesie IE7 jest przeglądanie stron internetowych w kartach. Wygląda jednak na to, że karty Microsoftu odstają od tych znanych z Opery czy Firefoxa - nie są oznaczone indywidualnymi ikonami (favikonami), a przycisk zamykający aktywną kartę jest odsunięty daleko pod prawą krawędź okna. Być może ostateczna wersja programu będzie pozbawiona tych wad.

Microsoft zapowiedział też zmiany, których nie sposób zobaczyć na zdjęciach. Nowy Explorer ma być znacznie bezpieczniejszy i obsłuży standard RSS.

Prawdopodobnie wkrótce Microsoft roześle swoim testerom Longhorna wraz z nową przeglądarką. IE7 może zadebiutować nawet przed końcem wakacji, a premiera całego systemu jest spodziewana dopiero za rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak będzie wyglądał IE7?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl