SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanały MTV tylko kodowane

Tylko w Niemczech kanały MTV nie są kodowane

Spore zainteresowanie wywołała w MTV Polska dyskusja czytelników portalu Wirtualnemedia.pl na temat odkodowania sygnału obu kanałów MTV. Oto, co nam powiedziała przedstawicielka stacji.

Kanały MTV w Polsce i na świecie są kanałami kodowanymi (poza Niemcami), podobnie jak Discovery, National Geografic i inne. Nasze kanały były nadawane w pakiecie Wizji w systemie Cryptoworks z satelity Astra. Z chwilą połączenia obu platform cyfrowych Wizji z Cyfrą +, operatorzy sieci kablowych oraz abonenci indywidualni Cyfry + odbierali nasze kanały w dwóch systemach kodowania: Cryptoworks i Mediaguard z satelity Hotbird. W związku z tym, iż Cyfra rezygnuje z kodowania programów w systemie Cryptoworks i będzie używać wyłącznie systemu Mediaguard , MTV stanęło przed koniecznością wyboru systemu kodowania używanego do dystrybucji w sieciach kablowych. Ze względu na bardziej powszechne w odbiorze MTV dekodery odbierające w systemie Cryptoworks, MTV podjęło decyzję o wymianie kart a nie dekoderów i jednocześnie pozostanie przy systemie kodowania Cryptoworks. Cała operacja w sieciach kablowych ograniczyła się tylko do wymiany kart dekodujących i przestawieniu częstotliwości w dekoderach. Aby uniknąć jakichkolwiek przerw w dosyłce sygnału w sieciach kablowych MTV odkodowało kanał MTV Polska oraz MTV Classic na czas wymiany kart (od poniedziałku 4.08 g.12:00 do czwartku 7.08 godz. 15:).
Od 8.08.2003 nowe karty pracują w sieciach kablowych. Kanały są zakodowane - mówi nam Aneta Sobolewska, MTV Networks Polska.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanały MTV tylko kodowane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl