SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kara za nielegalną prasę

Wprowadzanie gazet do wtórnego obiegu ukarane

Sąd Rejonowy w Warszawie pod koniec maja wydał wyrok w sprawie przedsiębiorcy, który w listopadzie 2001 roku wprowadzał do wtórnego obiegu bez wymaganego zezwolenia czasopisma m.in. takich wydawnictw jak: Axel Springer Polska, Motor Presse Polska, Egmont Polska, Burda Polska z o.o., Edipresse Polska, Bauer Sp. z o.o., Hachette Filipachi Polska Sp. z o.o., Migut Media S.A., Prószyński i Spółka, De Agostini, Murator Sp. z o.o. czy Gruner + Jahr Polska Sp. z o.o.

Skazany sprzedawał czasopisma na zajmowanym przez siebie stoisku po zaniżonych cenach. Został oskarżony o przestępstwo z art. 116 ust. 2 Ustawy z dnia 17 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Sąd Rejonowy dla m. St. Warszawy uznał go winnym występku z tego artykułu i wymierzył karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności (wykonanie kary zostało zawieszone na 2 lata). Ponadto sąd wymierzył oskarżonemu karę grzywny. Wyrok jest prawomocny.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kara za nielegalną prasę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl