SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kary za sieci kablowe

Kary dla piratów sieci kablowej

W rezultacie działań antypirackich prowadzonych przez pracowników VECTRY wElblągu w dwóch przypadkach doprowadzono do ukarania sprawców piractwa wtejsieci.

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał dwa wyroki skazujące z art. 286§1 Kodeksu Karnego. Pierwszy pirat został skazany na karę 1 roku i 10miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 4 lat ponieważ podającsię za pracownika VECTRY dokonywał nielegalnych podłączeń do siecikablowej. W trakcie procesu udowodniono mu 19 takich czynów. Orzeczono takżedodatkową karę tytułem naprawienia szkody w wysokości 5.988,20 zł, którąskazany będzie musiał zapłacić na rzecz VECTRY. Jednocześnie przeciwko 19osobom, w mieszkaniach których dokonano nielegalnych podłączeń, toczą sięodrębne postępowania w sprawie o wykroczenie z art. 121 §2 KodeksuWykroczeń.

Drugi wyrok zapadł w sprawie pirata oskarżonego także onielegalne podłączenie do sieci VECTRY. Został on ukarany przez Sąd grzywnąw wysokości 300 zł. oraz sumą 531,91 zł. tytułem naprawienia wyrządzonejszkody. Oba wyroki są prawomocne.

Natomiast Komenda Powiatowa Policji w Braniewie po przyjęciu zgłoszeń VECTRYo osobach korzystających w sposób nieuprawniony z naszej sieci kablowej i poprzeprowadzeniu postępowań skierowała do Sądu Rejonowego w Braniewie 14wniosków o ukaranie tych osób na podstawie art. 121 §2 Kodeksu Wykroczeń. Wsprawach tych - tak jak w poprzednich - Vectra występować będzie wcharakterze oskarżyciela posiłkowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kary za sieci kablowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl