SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KGHM wypłaci pracownikom 200 mln zł nagród

KGHM Polska Miedź przeznaczy kwotę prawie 200 mln zł na nagrody dla załogi w 2007 roku.

Wynika z informacji agencji ISB. Zaliczka w wysokości 5,5% funduszu wynagrodzeń, czyli blisko 80 mln zł trafi do pracowników 24 stycznia, a pozostałe ok. 120 mln zł, czyli 8,5% funduszu w dwa tygodnie po zwyczajnym walnym zgromadzeniu, które zwykle odbywa się w KGHM w maju.

Wypłata dla pracowników to dodatkowa roczna nagroda (udział w zysku) za 2006 rok. Wypłacona ona zostanie jeszcze zgodnie z zasadami starego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Od przyszłego roku (czyli w przypadku nagrody rocznej za 2007) nagrody roczne będą już wypłacane według nowych, wynegocjowanych ze związkami zawodowymi, zasad. Nagrody będą uzależnione od osiągniętego przez spółkę zysku.

Jeśli zysk netto spółki nie przekroczy 100 mln zł nagroda wyniesie 3% funduszu wynagrodzeń. Jeśli znajdzie się w przedziale od 100 do 200 mln zł – 6%. Jeśli koncern zarobi na czysto między 200 a 500 mln zł pracownicy dostaną nagrodę w wysokości 8,5% funduszu wynagrodzeń, a 10% funduszu gdy zysk wyniesie od 0,5 do 1 mld zł. Za każde 100 mln zł zysku (powyżej 1 mld zł), nagroda zostanie powiększona o dodatkowe 0,5%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KGHM wypłaci pracownikom 200 mln zł nagród

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl