SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kiedy używamy serwisów społecznościowych? W pracy, w podróży i w ... ubikacji

Nowe badania CreditDonkey pokazują, że większość ludzi korzysta z serwisów społecznościowych nawet w pracy i podczas podróży, a niemal połowa w ubikacji.

Kiedy używamy serwisów społecznościowych? W pracy, w podróży i w ... ubikacji

Najczęściej wskazywaną odpowiedzią na pytanie o to kiedy używa się platform społecznościowych, którą zaznaczyło prawie 81 procent ankietowanych, jest „w trakcie oglądania telewizji”. 70,6 procenta osób loguje się do swoich profili społecznościowych w podróży, a niemal 61 procent w pracy. Prawie połowa badanych przyznała się, do używania social mediów podczas korzystania z ubikacji lub kiedy są pijani. 39 procent robi to w trakcie zakupów, zaś najrzadziej na serwisy społecznościowe zagląda się w trakcie ćwiczeń fizycznych (19 procent) i kierując samochodem (13,8 procenta).

Mimo tego, że tak dużo osób korzysta z serwisów społecznościowych w pracy, rzadkością jest wykorzystywanie ich w celach służbowych. Aż 70 procent ankietowanych załatwia tam tylko sprawy prywatne. 28 procent łączy to z obowiązkami zawodowymi, a zaledwie dwóch na 100 badanych skupia się na zadaniach służbowych.

Ankietowani mają pozytywne zdanie o wpływie social mediów na ich życie. Okazuje się, że 66,3 procenta badanych uważa, że korzystanie ich dobrze odbiło się na ich życiu prywatnym. Ponad 55 procent twierdzi, że dzięki serwisom społecznościowym poprawili umiejętności komunikacyjne. Przeszło jedna trzecia badanych zawdzięcza tego typu platformom poprawę jakości życia zawodowego, ale już tylko co piąty ankietowany poprawił swoją produktywność lub status finansowy.

CreditDonkey przeprowadziło ankietę przez internet na grupie 1 250 dorosłych Amerykanów. Badania trwały od 19 lutego do 6 marca bieżącego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kiedy używamy serwisów społecznościowych? W pracy, w podróży i w ... ubikacji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Jakościowo - pasuje! Facebook tylko w kiblu :)
odpowiedź