SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórkowe MTV

Warner Music podpisał umowę licencyjną z Viacom International Inc., właścicielem MTV Networks.

MTV Networks, należąca do Viacom International Inc. oraz Warner Music Group Corp. ogłosiły 26 września rozpoczęcie pierwszej tego typu globalnej współpracy, która pozwoli na wykorzystywanie przez MTV Networks teledysków, należących do Warner Music Group, do stworzenia krótkich filmów video przeznaczonych do telefonów komórkowych. 

Dzięki tej umowie MTV Networks (MTVN) może produkować i rozpowszechniać krótkie formy video na telefony komórkowe, stworzone na bazie zasobów audio-wizualnych Warner Music Group. Wśród nich znajdują się zarówno młodzi artyści, jak legendarne gwiazdy muzyki, m.in. artyści tacy jak: Sean Paul, Twista, Green Day, Big & Rich i Maná. 

Umowa między MTV Networks i Warner Group jest pierwszą tego rodzaju umową zawartą między firmą mediową a wytwórnią płytową, która dotyczy zawartości programowej do telefonów komórkowych.

"Era komunikacji cyfrowej stworzyła zupełnie nową rzeczywistość w przemyśle muzycznym, która wymaga od nas nowego, twórczego podejścia do naszych odbiorców" mówi Judy McGrath, Chairman i CEO w MTV Networks.  "Jestem wdzięczna firmie Warner Music za to, że zdecydowała się na ten pionierski ruch. Dzięki temu fani z całego świata będą mieli szerszy dostęp do muzyki. To jest wielki skok naprzód w komunikacji mobilnej z użyciem teledysków. Liczymy na dalszy rozwój tej dziedziny i kolejne równie interesujące inicjatywy w najbliższym czasie".

"To bardzo wyjątkowy związek, który pomoże nam w pełni wykorzystać możliwości jakie dają nam teledyski. Dzięki tej współpracy zarówno młodzi wykonawcy jak i gwiazdy będą mogli stać się bardziej znani publiczności na całym  świecie." komentuje Edgar Bronfman Jr., Chairman i CEO w Warner Music Group.  "Doświadczenie i doskonałe wyczucie w tworzeniu programów jaką posiada MTV Networks pozwala nam wspólnie wprowadzić przemysł rozrywki mobilnej na nowy poziom, gdzie nasza publiczność będzie mogła w pełni cieszyć się muzyką, którą kocha.

Programy video do telefonów komórkowych stworzone przez MTV Networks, przy współpracy z WMG będzie można ściągnąć w formacie "video na zamówienie" poprzez sub-brandy należące do sieci MTV, jak: MTV, MTV2, MTV Espanol, mtvU, VH1, CMT i  LOGO oraz VIVA, TMF (The Music Factory) i Flux. Zasady zamawiania tego specjalnego programingu na komórki będą ustalane indywidualnie na każdym rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórkowe MTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl