SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koncesja ponownie dla Polsatu?

Polsat bez konkurenta w walce o koncesję

Tylko przedstawiciele telewizji Polsat złożyli w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie częstotliwości, której do tej pory należały do ... Polsatu. Termin składania wniosków o tę koncesję upłynął w piątek.

Ogłoszenie o możliwości uzyskania pakietu częstotliwości należących do telewizji Polsat, której 10-letnie zezwolenie na nadawanie upływa w marcu przyszłego roku, ukazało się w prasie 18 marca tego roku. Otworzyło ono proces ponownego przyznania tej ogólnopolskiej, prywatnej koncesji telewizyjnej. Polsat otrzymał ten rodzaj koncesji jako pierwszy w Polsce.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o radiofonii i telewizji o sieć częstotliwości Polsatu mogą ubiegać się wszystkie podmioty spełniające określone warunki (m.in. z określonym, dozwolonym udziałem kapitału zagranicznego) na równi z dotychczasowym nadawcą. W ustawie brakuje bowiem przepisów na temat odnawiania koncesji.

O przyznaniu koncesji rozstrzygać będzie cała Rada w formie uchwały. Następnie techniczną część uchwały musi zatwierdzić Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Dopiero wtedy szefowa Rady może podpisać nową koncesję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koncesja ponownie dla Polsatu?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl