SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec TVP w Polsacie

Polsat Cyfrowy wyłączy kanały telewizji publicznej

W dniu 9 maja 2003 roku Telewizja Polsat S.A., dostosowując się do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 1 kwietnia postanowiła wyłączyć sygnał kanałów TVP1 i TVP2. Kanały te dostępne były na platformie cyfrowej Polsatu.

Jednocześnie stacja Zygmunta Solorza poinformowały, że Polsat prowadzi negocjacje z Telewizją Polską S.A. w celu ponownego wprowadzenia w/w kanałów na platformę cyfrową Polsatu.

Polsat nadaje na swojej platformie cyfrowej programy TVP na mocy koncesji podpisanej w grudniu 1998 r. przez ówczesnego szefa KRRiT Bolesława Sulika. Jednak - według TVP - Polsat nie ma zgody telewizji publicznej na nadawanie jej programów; nie było żadnej umowy w tej sprawie.

Polsat z kolei twierdził, że kierownictwo TVP zgodziło się na nadawanie swojego sygnału, a umowa w tej sprawie miała zostać tylko uszczegółowiona. Przedstawiciele Polsatu mówili ponadto, że telewizja publiczna unika podpisania porozumienia w sprawie obecności programów TVP na jego platformie cyfrowej, mimo że czynili starania w tej sprawie. TVP odpowiadała natomiast, że Polsat nie złożył konkretnej oferty, a to do niego powinien należeć pierwszy krok.

W marcu 2000 r. prezes TVP Robert Kwiatkowski zawiadomił Krajową Radę, że Polsat bezprawnie nadaje jej sygnał. W tym samym miesiącu Rada wezwała nadawcę do zaniechania emisji sygnału TVP, a w czerwcu wykreśliła z koncesji platformy cyfrowej Polsatu programy telewizji publicznej. Od obydwu decyzji Polsat odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Ostatecznie w wyniku wyroku sądowego Polsat stracił w tym roku prawo nadawania programów TVP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec TVP w Polsacie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl