SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs dla polskich i niemieckich dziennikarzy

VIII Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska

Od czwartku polscy i niemieccy dziennikarze mogą ubiegać się o VIII Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską - poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.
W konkursie biorą udział prace podejmujące problematykę polsko-niemiecką, opublikowane w Polsce lub Niemczech w 2004 roku.

Organizacją konkursu zajmują się na zmianę niemieckie landy i polskie województwa graniczące z Niemcami. W tym roku gospodarzem konkursu jest Lubuskie.

Nagrody w wysokości 2,5 tys. euro są przyznawane w trzech kategoriach - prasa, radio i telewizja.

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia przyszłego roku. Oceni je międzynarodowe jury w skład, którego wchodzą organizatorzy oraz po jednym dziennikarzu polskim i niemieckim z każdej z kategorii.

"Niemieckie i polskie regiony przygraniczne ponoszą szczególną odpowiedzialność za pielęgnowanie i pogłębianie stosunków polsko-niemieckich. Do działań tych należą: poszerzanie wzajemnej wiedzy o sobie, zrozumienie problemów sąsiadów szczególnie w regionie przygranicznym, przybliżanie życia codziennego z drugiej strony granicy oraz przezwyciężanie doświadczeń historycznych" - przypominają organizatorzy nagrody.

Prace można już teraz przesłać pocztą na adres Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. (PAP)

2004-11-05
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl