SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kredyt Bank chce udzielić kredytów mieszkaniowych za 1,8-2,0 mld w 2006 r.

W pierwszym półroczu wartość kredytów hipotecznych sprzedanych przez bank wyniosła 820,6 mln zł wobec 347,2 mln zł rok wcześniej.

Poinformował w środę wiceprezes banku Bohdan Mierzwiński.

Przez sześć miesięcy tego roku bank udzielił ponad 6,2 tys. kredytów, co oznacza wzrost o 78% w porównaniu z pierwszym półroczem 2005 roku. Średnia wartość udzielonego kredytu wzrosła do 132 tys. zł z blisko 100 tys. rok wcześniej.

„W drugim półroczu spodziewamy się podobnej dynamiki sprzedaży, jak w pierwszym półroczu, czyli na poziomie 140-150%. Na koniec roku sprzedaż powinna wynieść 1,8-2,0 mld zł” – powiedział Mierzwiński podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że w pierwszym półroczu Kredyt Bankowi udało się odwrócić trend z ostatnich dwóch lat, kiedy kredyty denominowane w walutach obcych miały znacznie większy udział w sprzedaży kredytów mieszkaniowych ogółem.

W pierwszym półroczu 2006 roku udział kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich wyniósł 64,8%, podczas gdy w analogicznym okresie 2005 roku wyniósł 72,1%.

„Wyniki bieżącej sprzedaży pokazują, że zbliżamy się do stanu równowagi, kiedy udział kredytów w złotych i walutach obcych będzie wynosił po 50%” – powiedział Mierzwiński.

Udział Kredyt Banku w bieżącej sprzedaży kredytów mieszkaniowych wynosi obecnie 5%. Jak zapewnia Bohdan Mierzwiński, w drugim półroczu tego roku bank powinien utrzymać ten udział, bądź zwiększyć go do 6%. Ma mu w tym pomóc m.in. usprawnienie procesów kredytowych oraz wprowadzenie wkrótce do oferty ubezpieczenie kredytu od utraty pracy lub upadłości w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą.

W lipcu Kredyt Bank wprowadził do oferty konto oszczędnościowe w funtach brytyjskich, dolarach i euro. Do tej pory ilość otwartych kont przekroczyła 1,6 tys.

Kredyt Bank miał 88,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej w I kw. 2006 roku wobec 94,18 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik odsetkowy grupy wyniósł 207,63 mln zł wobec 173,12 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z opłat i prowizji ukształtował się na poziomie 59,80 mln zł wobec 71,82 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kredyt Bank chce udzielić kredytów mieszkaniowych za 1,8-2,0 mld w 2006 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl