SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kryzys gospodarczy wpłynie na rynek e-commerce?

Przeprowadzone wśród 200 amerykańskich internautów badanie firmy PipperJaffray przyniosło mieszane odpowiedzi na pytania o wpływ zwalniającej gospodarki na wydatki na rynku e-commerce.

Kryzys gospodarczy wpłynie na rynek e-commerce?

1/3 respondentów pytanych o to jak ich dowolnej wysokości wydatki na rynku e-commerce zmienią się w bieżącym roku wobec roku 2007, odpowiedziała że planuje kupować mniej produktów online, podczas gdy tylko 12 procent zamierza kupować więcej, a 55 procent tyle samo - informuje na swojej stronie internetowej eMarketer.

Z drugiej strony, 21 procent badanych stwierdziło, że ze względu na kryzys lub obawy o gospodarkę zwiększy swoje wydatki na zakupy w sieci, podczas gdy 65 procent stwierdziło, że tego nie zrobi.

Niezależnie od pieniędzy wydawanych online, w kolejnych latach stale rosło będzie znaczenie internetu jako narzędzia służącego do wyszukiwania informacji na temat produktów oraz ich porównywania. Szczególnie będzie to widoczne w obliczu kryzysu gospodarczego, jako że konsumenci szukać będą towarów po okazyjnych cenach. W bieżącym roku prawie 1/3 badanych zamierza częściej porównywać produkty w sieci, podczas gdy tylko 6 procent planuje robić to rzadziej, a 63 procent tak samo jak w roku ubiegłym.

źródło: eMarketer

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kryzys gospodarczy wpłynie na rynek e-commerce?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl