SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto przejmie "Wirtualną Polskę"

Oferty na przejęcie Wirtualnej Polski zakładają spłatę wszystkich wierzytelności

Do sądu wpłynęły dwie propozycje układowe dotyczące Wirtualnej Polski SA, złożone przez mniejszościowych akcjonariuszy i przez spółkę powołaną przez prezesa MCI Management SA Tomasza Czechowicza. W obu przypadkach proponowana jest spłata wszystkich wierzytelności WP, powiedział w środę zarządca WP Wojciech Reguła, który ocenia, że ze zgłoszonych wierzytelności na sumę 160 mln zł sąd powinien uznać 6 mln zł.

„Wierzyciele zgłosili wierzytelności na sumę 160 mln zł. W mojej ocenie można uznać nie mniej niż 6 mln zł. Sąd nie musi podzielić tego stanowiska, a tym bardziej TP Internet. W połowie września lista powinna być już ukończona” – powiedział Reguła podczas konferencji prasowej.

Reguła powiedział, że do sądu wpłynęły dwie propozycje układowe dotyczące WP.

„Jedną z nich złożyła spółka powołana przez mniejszościowych akcjonariuszy, a drugą spółka powołana przez prezesa MCI Tomasza Czechowicza. W obu przypadkach proponowana jest spłata wszystkich wierzytelności WP” – dodał.

Jego zdaniem pożyczka udzielona WP przez TP Internet w systemie upadłościowym uznawana jest za kapitał zapasowy spółki.

„Oczywiście spodziewam się, że po złożeniu listy wierzytelności w sądzie składane będą protesty. Te z kolei będzie musiał rozpatrzyć sąd odwoławczy” – uważa Reguła.

Według zarządcy sytuacja finansowa firmy jest stabilna i przychody pokrywają bieżące koszty.

„Przychody w pierwszej połowie roku były o 70% wyższe niż w 2003 roku. Po wprowadzeniu nowych usług spodziewamy się, że one nadal będą rosły” – powiedziała Aleksandra Ciechomska, dyrektor działu rozwoju produktów w WP.

WP uruchomił alternatywny ogólnopolski numer dostępowy do internetu przy współpracy z Energis Polska. „Spodziewamy się, że wpływy z nowej usługi będą wynosić 200.000 zł miesięcznie” – powiedziała Ciechomska.

TP SA poprzez spółkę zależną TP Internet ma 80,46% akcji Wirtualnej Polski. Dają one taki sam procent ogólnej liczby głosów na WZ WP. Pozostałe akcje znajdują się w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto przejmie "Wirtualną Polskę"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl