SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Leszek Sarnowski na szefa TVP Gdańsk

Leszek Sarnowski kandydatem Zarządu TVP na dyrektora TVP 3 Gdańsk.

Zarząd TVP S.A., 3 stycznia 2006 r. zaakceptował i przegłosował kandydaturę  Leszka Sarnowskiego  na stanowisko dyrektora Oddziału TVP w Gdańsku. Na stanowisko zastępcy dyrektora  TVP3 w Gdańsku rekomendował Joannę Strzemieczną – Wielczyk - podano w komunikacie prasowym.

Obie kandydatury muszą uzyskać akceptację Rady Nadzorczej TVP.

Leszek Sarnowski ma  46 lat. Z wykształcenia jest historykiem. Był między innymi korespondentem „Gazety Morskiej”, „Dziennika Bałtyckiego”, „Radia Plus”, a  także lokalnym współpracownikiem TVP3 Gdańsk (1995-1997 r.)  W latach 1994 -1998   jako wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy w Sztumie, przewodniczył komisji oświaty, kultury i sportu.   Ostatnio kierownik  elbląskiej redakcji TVP3 w Olsztynie.

Joanna Strzemieczna – Wielczyk ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim.  Współpracowała z Urzędem Miasta w Sopocie i instytutami Kultury Polskiej w Sztokholmie, Berlinie i Paryżu, a także z  tygodnikiem „Młoda Polska”, „Gazetą Wyborczą” i „Dziennikiem Bałtyckim”.
Z TVP3  Gdańsk, gdzie jest  dziennikarzem, związana od 1991 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Leszek Sarnowski na szefa TVP Gdańsk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl