SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Osiński korespondentem PAP w Brukseli

Od 1 kwietnia do oddziału Polskiej Agencji Prasowej w Brukseli dołączy redaktor Łukasz Osiński. Będzie kolejnym korespondentem PAP, relacjonującym prace instytucji europejskich w Brukseli i Strasburgu oraz wydarzenia polityczne i gospodarcze w innych stolicach zachodnioeuropejskich.

PAP / Radek Pietruszka Article

„To kolejny krok w kierunku odtworzenia i rozbudowy sieci korespondentów zagranicznych Polskiej Agencji Prasowej. To jedno z głównych obecnych zamierzeń Agencji” – mówi prezes PAP Artur Dmochowski.

Wzmocnienie placówki w Brukseli to kolejny przykład realizacji tych planów. Także od 1 kwietnia placówkę w Pekinie obejmie Rafał Tomański. Zajmować się będzie krajami Azji Wschodniej, czyli Chinami, Japonią, Koreą Południowa i Północną oraz Azji Południowo-Wschodniej, z ukierunkowaniem na ASEAN, czyli m.in. Indonezję, Malezję, Wietnam i Tajlandię.

Łukasz Osiński pracuje w Polskiej Agencji Prasowej od 2008 roku. Przez kilka lat był dziennikarzem Zespołu Gospodarki PAP. Pracował też w brukselskiej placówce Agencji. Od roku zajmował się realizacją materiałów wideo dla serwisu PAP. Jest autorem wywiadów m.in. z byłą sekretarz stanu USA Madeleine Albright, senatorem Johnem McCainem, b. prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim, premierem Czech Bohuslavem Sobotką i premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem.

Poza placówką w Brukseli Polska Agencja Prasowa zatrudnia kilkunastu stałych korespondentów i współpracowników m.in. w Waszyngtonie, Rzymie, Moskwie, Kijowie, Berlinie, Budapeszcie, Wilnie i Mińsku.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Osiński korespondentem PAP w Brukseli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl