SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Mariusz Szymyślik ma zostać prezesem Radia Merkury

Rada Nadzorcza Radia Merkury w Poznaniu wybrała w poniedziałek kandydatów do nowego zarządu spółki. Kandydatem na prezesa zarządu został Mariusz Szymyślik, kandydatem na członka zarządu - Ryszard Ćwirlej.

Mariusz Szymyślik ma zostać prezesem Radia Merkury

W poniedziałek rada przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na te stanowiska; przesłuchano osiem osób.

"Poddaliśmy ocenie wszystkie materiały, które przedstawili kandydaci, łącznie ze strategią, motywacją, opisem doświadczenia zawodowego. Brana była pod uwagę dzisiejsza rozmowa kwalifikacyjna i arkusz ocen, który był wypadkową tych wszystkich elementów" - powiedział w poniedziałek przewodniczący Rady Nadzorczej Radia Merkury Piotr Frydryszek.

Jak dodał, wybór Rady Nadzorczej musi zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

"Cała dokumentacja zostanie przesłana do KRRiT z wnioskiem o powołanie obu osób na stanowiska. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podejmuje decyzje i dokonuje wyboru" - wyjaśnił.

Mariusz Szymyślik jest dziennikarzem ekonomicznym. Od 15 lat jest związany z Radiem Merkury S.A. Był w nim m.in. pełnomocnikiem ds. strategii i modernizacji zarządzania spółką. Zarządza marką MC Radio i jest wydawcą programów publicystycznych. Jest członkiem zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Ryszard Ćwirlej jest członkiem zarządu Radia Merkury S.A. Od ponad 15 lat jest związany z mediami elektronicznymi. Był m.in.: w Poznańskim Ośrodku TVP szefem Teleskopu, producentem ogólnopolskiego programu Telekurier. Współtworzył prywatną telewizję TVS oraz Radio Silesia, którego był redaktorem naczelnym.

W październiku ub.r. KRRiT odwołała prezesa Radia Merkury Filipa Rdesińskiego, o co wystąpił minister skarbu. KRRiT stwierdziła wtedy, że Rdesiński nie ma "kwalifikacji zarządczych do kierowania spółką mediów publicznych". Ponadto KRRiT podzieliła zdanie ministerstwa skarbu, że poczynania Rdesińskiego noszą znamiona działania na szkodę spółki.

W styczniu KRRiT powołała nową RN poznańskiej rozgłośni. Poznań był pierwszym miastem, w którym odbywały się przesłuchania do RN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Szymyślik ma zostać prezesem Radia Merkury

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ezra
Tow. Ćwirlej i tak dalej będzie sterował tym wszystkim, a nowy pajac zajmie się urządzaniem gabinetu w nowe kolorki i tyle sobie porządzi.
0 0
odpowiedź
User
Mariusz Szymyślik ?
Ten gostek jest zdecydowanie kiepskim dziennikarzem a czy będzie odpowiednim szefem ? ZDECYDOWANIE NIE ! To typowy zdezelowany japiszon ! Wyjątkowo arogancki w programach które prowadzi - z jego "zaletami" pasuje to TVN-u byłby wielkim konkurentem tego ćwoka z Bielawy :P
0 0
odpowiedź
User
poznaniak
dobry znajomy Frydryszka, teraz byly naczelny bedzie spokojny - na swialo nie wyjda jego dziwne umowy, sprawki..... ludziom palcil nedznie, przez co wykazywal zysk a tym samym przyznawal sobie premie. swoja droga ten "uczciwy" Biegak - z-ca od pol roku na chorobowym, ciekawe dlaczego
0 0
odpowiedź
User
Esterka
przecież o to chodziło od samego początku - Frydryszek przecież ustawiał warunki konkursu pod Szymyślika ...
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing