SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media prywatne apelują

Ustawa o RTV: media prywatne apelują do posłów

Media zrzeszone w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych skierowały do posłów list zawierający stanowisko w sprawie obecnego kształtu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Proszą w nim o rozważenie uchwalenia projektu tzw. małej nowelizacji ograniczonej do kwestii europejskich.

Sygnatariusze listu stwierdzają, że zapisy noweli przygotowanej przez rząd i sejmową komisję kultury nadmiernie umacniają telewizję publiczną. "Nie można wzmocnić TVP, nie osłabiając mediów prywatnych" - czytamy w liście. Zwracają też uwagę, że telewizja publiczna już dziś dominuje na rynku. "Zsumowane przychody największych stacji prywatnych są mniejsze od rocznego budżetu TVP, która angażuje się w komercyjną walkę o widza, a swoją programową misję spycha poza godziny największej oglądalności". Przedstawiciele mediów prywatnych zrzeszonych w PKPP przypominają, że nie było kompromisu w sprawie ustawy, a "zapisy autopoprawki nie odpowiadają obietnicom złożonym nam na spotkaniu z szefem rządu 26 czerwca 2002 r.". Przypominają także, że nie było prawdziwej debaty, "ani na etapie prac w KRRiTV, ani na etapie rządowym, ani w trakcie obrad sejmowej komisji kultury". Członkowie PKPP przywołują krytyczne opinie rozlicznych organizacji, stowarzyszeń, a nawet urzędów administracji państwowej i agend rządowych, wyrażane wobec nowelizacji w trakcie prac przygotowawczych i legislacyjnych. Na zakończenie wyrażają nadzieję, że "posłowie po zapoznaniu się z naszymi materiałami uznają za stosowne umożliwić nam z przedstawicielami klubów poselskich, byśmy mogli podjąć jeszcze jedną próbę przedstawienia naszych racji".

Pod pismem podpisali się: Henryka Bochniarz, prezydent PKPP, oraz przedstawiciele mediów prywatnych - Wanda Rapaczyńska, prezes Agory, Józef Birka, członek rady nadzorczej telewizji Polsat, Piotr Walter, prezes TVN, Andrzej Ostrowski, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Komunikacji Kablowej.

Gazeta.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media prywatne apelują

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl