SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mewa chce pozyskać 10 mln zł na rozwój sieci sprzedaży

Mewa, spółka zajmująca się projektowaniem i dystrybucją bielizny, planuje w tym roku, być może już pod koniec III kwartału, zadebiutować na warszawskiej GPW.

Wartość publicznej oferty nowych akcji z pewnością przekroczy 10 mln zł, a środki z rynku trafią na rozwój sieci sprzedaży i promocję zakupionej niedawno marki Szamé, poinformował agencję ISB Piotr Grzesiak z firmy Biel Capital, doradzającej przy ofercie.

„Program oferty jest dopiero budowany. Niedawno podpisaliśmy ze spółką Mewa umowę o doradztwo. Ale oferta obejmie na pewno nową emisję plus prawdopodobnie sprzedaż części istniejących akcji” – powiedział Grzesiak.

„Wartość nowej emisji wyniesie z pewnością powyżej 10 mln zł, ale trudno jeszcze określić jej dokładną wartość. Wpływy z emisji sfinansują rozwój sieci sprzedaży i promocję nowej marki Szamé, także za granicą, na rynkach ukraińskim i rosyjskim” – dodał.

Mewa to firma projektowo-handlowa, zlecająca polskim poddostawcom produkcję wyrobów według własnych wzorów. Wcześniej była to typowa firma produkcyjna. Obecnie pakiet kontrolny akcji spółki jest w posiadaniu członków zarządu. Od 1997 roku akcje Mewy są notowane na publicznym rynku CeTO.

Grzesiak poinformował, że publiczna oferta akcji Mewy zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku, a jest szansa, że stanie się to niedługo po wakacjach.

„Oferta jest planowana na ten rok. Może to być już koniec trzeciego kwartału” – powiedział Grzesiak.

Kilka dni temu Zakłady Dziewiarskie Mewa SA z Biłgoraja podpisały umowę z Domem Maklerskim Polonia Net na przeprowadzenie publicznej oferty akcji oraz wprowadzenie tej spółki na GPW.

Mewa sprzedaje bieliznę pod markami LOOKat, Mewa, Secret, John Bradley oraz od niedawna Szamé. W ubiegłym roku firma miała 25,94 mln zł przychodów, jej zysk operacyjny wyniósł 634 tys. zł, a zysk netto 80 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mewa chce pozyskać 10 mln zł na rozwój sieci sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl