SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft przegrywa przed amerykańskimi sądami

W marcu Microsoft wystąpił do sądów w USA, by zobligowały firmy IBM, Sun Microsystems, Oracle i Novell do złożenia dokumentów związanych z postępowaniem toczącym się w Unii Europejskiej.

Komisja Europejska prowadzi przeciw Microsoftowi postępowanie w sprawie wykorzystywania jego monopolistycznej pozycji na rynku oprogramowania. Microsoft jest oskarżony o uniemożliwianie swoim konkurentom produkcji oprogramowania do swoich produktów, nie ujawniając o nich pełnej informacji. Tym samym pozbawia klientów wyboru.

W tym tygodniu sąd w Bostonie zwolnił firmę Novell z obowiązku dostarczenia stosownych dokumentów. Sędzia w uzasadnieniu napisał, że Microsoft próbuje „obejść i podważyć europejskie prawo”. Miesiąc wcześniej sąd w Kalifornii oddalił pozew o złożenie dokumentów przez Oracle i Sun Microsystems. W sprawie IBM toczy się postępowanie w Nowym Jorku.

Koncern Billa Gatesa utrzymuje, że potrzebuje od swoich konkurentów dokumentacji i nie mogąc uzyskać jej sądownie w Europie próbuje zrobić to poprzez sądy w Stanach. Konkurenci oskarżają Microsft o granie na czas i złożyli w tej sprawie skargę w Brukseli.

W postępowaniu przed Komisją Europejską Microsoftowi grożą grzywny do 2 mln EUR dziennie za każdy dzień zwłoki w dostarczeniu całości koniecznej dokumentacji technicznej swoich produktów. Rozstrzygnięcie w sprawie ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft przegrywa przed amerykańskimi sądami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl