SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft zapłaci 761 mln USD RealNetworks

Microsoft zakończył spór antymonopolowy z firmą RealNetworks i zdecydował się na nawiązanie współpracy.

We wtorek, Microsoft Corporation zobowiązała się zapłacić 761 milionów dolarów amerykańskiemu przeciwnikowi RealNetwork kończąc tym samym antytrustowy proces dotyczący odtwarzaczy muzyki.

RealNetwork oskarżył Micrsoft o wywieranie nacisku na producentów PC, w celu umieszczania w nich odtwarzacza WMP. Oferowanie WMP wraz z systemem Windows jest według nich przyczyną niskiej sprzedaży Real Playera.

RealNetwork złożył petycję w tej sprawie blisko 2 lata temu. Przez ostatnie trzy lata zdobywała ona poparcie kilku stanów U.S., Unii Europejskiej i firm takich jak International Business Machines Corp., Time Warner Inc. and Sun Microsystems Inc..

Microsoft wypłaci RealNetwork 460 mln $ w gotówce oraz udostępni firmie długoterminowy dostęp do technologii Windows Media w celu ulepszenia RealPleayera. Microsoft zagwarantował również promocję przez MSN Internet muzyki RealNetwork, szczególnie serwisu RealNetworks Rhapsody.

Microsoft i RealNetworks twierdzą, że to porozumienie utoruje drogę przyszłej współpracy pomiędzy dwiema firmami. RealNetworks zobowiązał się wspierać wyszukiwarkę MSN.

Na konferencji prasowej, prezes Microsoft Bill Gates oraz dyrektor naczelny RealNetworks Rob Glaser zaprezentowali w jak sposób Rhapsody mógłby być włączony do usług Microsoftu takich jak Wyszukiwarka MSN czy MSN Messanger. 

Jak twierdzi McNealy z American Technology Research's, umowa ta wywoła konsekwencje dla Google Inc, który integruje swoją wyszukiwarkę z Real Player. 

W lipcu, Microsoft zgodził się zapłacić 775 milionów dolarów International Business Machines Corp. W ubiegłym roku 2 bln dolarów Sun Microsystems Inc. Uregulowanie spraw z Time Warner Inc. w 2003 roku kosztowało Microsoft 750 mln dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft zapłaci 761 mln USD RealNetworks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl