SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Miliardy wiadomości w komunikatorach

Liczba kont komunikatorów internetowych sięgnie w tym roku 867 mln.

W 2009 roku ma ich być już 1,2 mld. Badania Radicati Group pokazały, że dziennie przesyła się obecnie za pomocą komunikatorów 13,9 mld informacji. 12,5 mld z nich to informacje w sieciach publicznych. Pozostałe 1,4 mld to informacje przesyłane w sieciach korporacyjnych.

Wartość rynku komunikatorów, w tym rozwiązań biznesowych, sięgnie w tym roku około 142 mln dolarów i wzrośnie do około 365 mln dolarów za cztery lata. Razem ze wzrostem rynku, zwiększyć ma się zdaniem specjalistów liczba przesyłanych każdego dnia informacji. W 2009 roku sięgnie ona poziomu 46,5 mld. Z tego wielkiego zbioru 39,5 mld wiadomości będzie przesyłane w sieciach publicznych, a 7 mld w korporacjach.

Szybszy rozwój komunikatorów w sektorze publicznym w porównaniu do rozwiązań korporacyjnych, specjaliści z Radicati tłumaczą darmową dostępnością rozwiązań tego typu. Jednak dalszy rozwój rynku i chęć większej kontroli nad tymi narzędziami ze strony firm (archiwizacja danych, ochrona przed wirusami i przesyłkami SPIM (tak nazywa się spam w komunikatorach), może stymulować rozwoju rozwiązań komercyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miliardy wiadomości w komunikatorach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl