SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MNI: wirtualny operator już w I kw.

Spółka telekomunikacyjna MNI może przekroczyć prognozy na 2007 rok zakładające 50 mln zł EBITDA oraz 180 mln zł przychodów.

W osiągnięciu lepszego od zakładanego wyniku mają pomóc zmiany na rynku telekomunikacyjnym, przede wszystkim wejście operatorów wirtualnych, którzy kupią usługi od MNI. Sama spółka też planuje wejście na rynek jako wirtualny operator komórkowy i to już w I kwartale 2007.

„Mamy nadzieję, że uda nam się te prognozy przekroczyć” – powiedział prezes MNI Piotr Koenig na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami.

„Na przyszły rok wejście na rynek zapowiedziało wielu operatorów wirtualnych. Muszą one indywidualizować swoje usługi i liczymy na to, że usługi dodane kupią od nas” – dodał wiceprezes MNI Leszek Kułak.

MNI chce sprzedawać operatorom komórkowym, ale także np. producentom telewizyjnym, m.in. technologie do dystrybucji treści multimedialnych w internecie czy poprzez telefonią mobilną. Sama spółka też chce mieć własnych abonentów mobilnej telefonii. Stać się to może wcześniej, niż pierwotnie zakładała spółka.

„Teoretycznie to powinno się stać w końcu I kwartału” – powiedział Kułak.

Dodał, że w ciągu trzech do pięciu lat MNI chciałoby mieć między 500 a 700 tys. klientów korzystających z usług telefonii komórkowej spółki.

MNI informowała na początku listopada, że podpisała z PTK Centertel, operatorem sieci Orange, list intencyjny - podsumowujący negocjacje dotyczące wejścia MNI na rynek telefonii komórkowej jako operator wirtualny tzw. MVNO. MNI oceniało wówczas, że podpisze umowę z Centertelem w ciągu 3 miesięcy, a usługi uruchomi w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy.

Kułak powiedział, że jest możliwe, iż w pierwszej kolejności z telefonów MNI skorzystają dotychczasowi klienci MNI.

Obecnie firma ma około 60 tys. abonentów telefonii stacjonarnej, przede wszystkim na Podlasiu. Wkrótce ta baza może się powiększyć, bo MNI ma wyłączność negocjacyjną na zakup 75% udziałów firmy Petrotel z bazą ponad dwudziestu tysięcy klientów telefonii stacjonarnej.

„Plany mamy takie, żeby zakończyć negocjacje jak najszybciej. Byłoby dobrze, gdyby cały proces udało się zakończyć do końca tego roku. Obserwujemy tu pewne przyspieszenie” – powiedział Koenig.

Narastająco w I-III kw. 2006 roku grupa miała 7,03 mln zł zysku wobec 9,05 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 115,18 mln zł wobec 53,49 mln zł.

Prognozy MNI na cały 2006 rok zakładają 40 mln zł skonsolidowanej EBITDA przy 160 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI: wirtualny operator już w I kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl