SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mozilla Thunderbird2

Mozilla Thunderbird 2, najnowsza wersja bezpłatnego programu pocztowego jest od czwartku możliwa do pobrania.

„Thunderbird2 posiada najnowsze techniki organizowania informacji i treści w poczcie elektronicznej, w tym etykietowanie. Etykietowanie wiadomości jest bardzo użyteczne przy wyszukiwaniu informacji w blogach i w zakładkach oraz na stronach ze zdjęciami. Tak samo dobrze sprawdza się w zarządzaniu pocztą” — powiedział Scott MacGregor, główny inżynier Thunderbird, Mozilla. „Dzięki nowym funkcjom i gwarantowanemu bezpieczeństwu użytkownicy Thunderbird2 będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do swojej poczty”.

Użytkownicy Thunderbird2 mogą korzystać z wielu rozszerzeń, które dostosowują program do ich potrzeb. Dostęp do narzędzi sieciowych, rozmów VOIP oraz możliwość dzielenia książek adresowych z Thunderbird pozwala przekształcić program w elastyczny węzeł informacyjny i komunikacyjny.

Co nowego w Thunderbird2?

Etykietowanie wiadomości — aby śledzić i wyszukiwać informacje, można organizować wiadomości przez przypisywanie im etykiet takich jak „Od mamy” albo „Projekty na weekend”. Użytkownicy mogą wybrać jedną z etykiet domyślnych, takich jak Ważne, Osobiste, Do zrobienia, Później i Praca, albo utworzyć własne. Każdą wiadomość można oznaczyć dowolną liczbą etykiet.

Historia wiadomości — Thunderbird2 oferuje możliwość nawigacji po historii wiadomości, podobnie jak przeglądarka umożliwia nawigację po historii przeglądanych stron WWW. Użytkownicy mogą poruszać się po swoich wiadomościach i przeglądać ich historię.

Wyszukiwanie — program oferuje okienko, które przyspiesza przeszukiwanie wyświetlanych wiadomości, oraz funkcję szybkiego wyszukiwania: pokazuje wyniki, kiedy tylko użytkownik zacznie wpisywać szukany termin. Thunderbird2 oszczędza czas, pozwalając zapisywać wyszukiwania jako foldery. Aby ponownie wykonać zapisane wyszukiwanie, wystarczy kliknąć je w okienku folderów.

Łatwy dostęp do poczty WWW — użytkownicy Thunderbird2 mogą uzyskać dostęp do popularnych usług pocztowych WWW, wprowadzając swoją nazwę użytkownika i hasło.

Dostosowywanie — użytkownicy mogą dostosować Thunderbird2 do swoich potrzeb za pomocą wielu bezpłatnych rozszerzeń, które zmieniają wygląd, styl i funkcjonalność programu. Użytkownicy mogą też tworzyć własne szablony wiadomości.

Thunderbird2 jest dostępny bezpłatnie w ponad 30 wersjach językowych dla Windows, Maca i Linuksa pod adresem www.getthunderbird.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mozilla Thunderbird2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl