SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP chce dywidendy z Totalizatora

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) oczekuje wypłaty dywidendy przez Totalizatora Sportowego i nie przychyli się pozytywnie do wniosku, aby wszystkie wypracowane w 2006 roku środki zostawić w spółce z przeznaczeniem na inwestycje.

Wynika z poniedziałkowych wypowiedzi wiceministra skarbu Pawła Szałamachy.

"Nie jesteśmy w stanie przychylić się do postulatu zatrzymania całego zysku przez spółkę" - powiedział Szałamacha podczas konferencji prasowej.

Nie podał jednak, jak dużej dywidendy oczekuje od Totalizatora.

Z zysku netto za 2005 rok Totalizator przekazał SP w formie dywidendy 138,00 mln zł i była to jedna z wyższych dywidend, obok KGHM (885,90 mln zł), PZU (742,08 mln zł), PKO BP (412,00 mln zł) i Nafty Polskiej (122,68 mln zł).

W poniedziałek prezes TS Jacek Kalida poinformował, że spółka wnioskowała, aby zatrzymać zysk, ale to, czy tak się stanie, zależy od właściciela.

"Planujemy ponieść znaczne wydatki związane z wideoloteriami" - powiedział prezes.

Nie ujawnił jednak szczegółów ani kwot.

Sławomir Łopalewski, wiceprezes spółki odpowiedzialny za strategię i marketing, powiedział, że kwoty wydatków podawane w mediach są realne i maja być wydatkowane w okresie 7 lat.

W końcu marca "Puls Biznesu" podał, że Totalizator Sportowy chce wydać na wideoloterie - czyli zaawansowane automaty połączone w sieć - 3,5 mld zł do 2012 roku.

W poniedziałek przedstawiciele firmy poinformowali, że jej przychody wzrosły w I kw. tego oku o 42% r/r i wyniosły 750,97 mln zł. Najwięcej, bo 432,69 mln zł przyniosły wpływy z gry liczbowej "Duży Lotek" (wzrost o 72%).

"Mamy nadzieje ze kolejny kwartał będzie również dobry, choć drugi i trzeci są sezonowo gorsze od pierwszego i czwartego" - powiedział Łopolewski.

Poinformował też, że w ciągu 24 miesięcy TS ma zamiar stać się liderem rynku z udziałem sięgającym 51%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP chce dywidendy z Totalizatora

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl